گام دیگری در راستای درمان سرطان برداشته شد
گام دیگری در راستای درمان سرطان برداشته شد
درمان سرطان با استفاده از تکنولوژی پروتون تراپی و کربن تراپی که برای اولین مرتبه در منطقه غرب آسیا صورت می گیرد، گام مهم دیگری در پیشرفت علمی ، درمانی و پزشکی ایران به حساب می آید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی وکیل ملت در ایام میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی نماینده معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تیم کارشناسی مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماریهای آن معاونت از پروژه در حال احداث مرکز ملی یون درمانی در استان البرز بازدید کردند.

در این بازدید نماینده معاونت درمان وزارت بهداشت ضمن گفتگو با مسئولین فنی و اجرایی مرکز یون درمانی، با روند پیشرفت پروژه که به صورت شبانه روزی و رعایت تمام جوانب امر و الزامات فنی و علمی در حال اجرا است، به صورت میدانی بیشتر آشنا شدند.

در بازدید ضمن جلسهءصمیمانهءفنی وکارشناسی صورت گرفته، دو طرف در راستای تعاملات هماهنگی‌ها و همکاری های مستمر پیرامون تدوین استاندارد خدمات نوین پزشکی و پیشنهاد تعرفه های درمانی این مرکز با جدیدترین روش درمان سرطان با فناوری پروتون تراپی و کربن تراپی که برای اولین مرتبه در کشور و منطقه انجام شده است، گفتگو کردند.

گفتنی است، جمهوری اسلامی ایران به عنوان هفتمین کشور برخوردار از این تکنولوژی در جهان به حساب می آید.