احتمال سقوط بهمن در جاده‌های کوهستانی البرز
احتمال سقوط بهمن در جاده‌های کوهستانی البرز
مدیرکل هواشناسی البرز گفت: با روند افزایش دمای بیشینه، سقوط بهمن و ریزش سنگ در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی مورد انتظار است.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، آرش بهارونداحمدی با اشاره به قرار گرفتن استان البرز در وضعیت هشدار هواشناسی جاده‌ای سطح نارنجی اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از پایداری نسبی جو در منطقه البرز مرکزی است و کماکان با روند افزایش دمای بیشینه سقوط بهمن و ریزش سنگ در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی مورد انتظار است.

وی با بیان اینکه آسمان امروز صاف همراهی با غبار محلی بوده و هوا در بعضی ساعات ناسالم برای گروه‌های حساس است، تصریح کرد: امروز بیشترین دمای هوا در این استان ۱۸ درجه سانتی‌گراد و کمترین دمای هوا صفر درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۵ متر بر ثانیه است.

مدیرکل هواشناسی البرز خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌های هواشناسی، فردا آسمان البرز صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی است و هوا در بعضی ساعات ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد بود.

وی در پایان به پیش‌بینی دمای هوای فردا پرداخت و متذکر شد: فردا بیشینه دما ۱۹ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما صفر درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۵ متر بر ثانیه است.

  • نویسنده : مانا روشن
  • منبع خبر : خبرگزاری مهر