اسفندماه چراغ روزشمار انتخابات در فرمانداری کرج روشن می‌شود
اسفندماه چراغ روزشمار انتخابات در فرمانداری کرج روشن می‌شود
فرماندار کرج گفت: اسفندماه چراغ روزشمار انتخابات در فرمانداری شهرستان روشن می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، غفور قاسم پور صبح دوشنبه پنجمین جلسه هماهنگی برگزاری انتخابات را در طبقه چهارم فرمانداری کرج با حضور معاونان و رؤسای کمیته‌ها بصورت کارگاهی برگزار کرد. جلسه‌ای که به گفت و شنود و تبادل تجربه مجریان برگزاری انتخابات گذشت.

قاسم پور با بیان اینکه ۱۲ اسفندماه با صدور فرمان وزیر کشور و به طور رسمی فرایند انتخابات در کشور آغاز می‌شود، گفت: ثبت نام قطعی داوطلبان شوراهای اسلامی شهر ۲۰ اسفند و شوراهای روستایی نیز ۱۶ فروردین خواهد بود.

تشکیل پرونده برای داوطلبان انتخابات ۱۴۰۰ در کرج

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه شهرستان کرج گفت: علاوه بر اینکه داوطلبان باید از طریق اپلیکیشن موبایل ثبت نام خود را انجام دهند در نهایت با مراجعه به فرمانداری و چک شدن نهایی مدارک و مشخصات برگه ثبت نام قطعی خود را دریافت خواهند کرد، از این رو برای هر داوطلب پرونده تشکیل می‌شود.

قاسم پور در ادامه از تجهیز سایت ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی کرج و شهرهای اقماری خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود حداقل ۶۰۰ داوطلب از مرکز کرج ۴۰۰ داوطلب نیز از شهرهای اقماری برای ثبت نام قطعی خود به فرمانداری کرج مراجعه داشته باشند که این امر ضرورت پیش بینی تمامی تمهیدات از جمله تکمیل تجهیزات و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات را می‌طلبد.

وی افزود: مانور آزمایشی ویژه کاربران فناوری اطلاعات در سایت ثبت نام قطعی داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر کرج بمنظور ارزیابی میزان آمادگی آنها برگزار خواهد شد تا احیاناً نواقص موجود احصاء شود.

فرماندار کرج همچنین از اختصاص جایگاه ویژه رسانه‌ها در ایام مراجعه داوطلبان به فرمانداری کرج خبر داد و گفت: بدلیل شرایط کرونایی این جایگاه در فضای باز پیش بینی خواهد شد.

قاسم پور در ادامه از رؤسای کمیته‌ها خواست تا کتاب قانون انتخابات را با آخرین اصلاحات آن مرور کنند.

فرماندار کرج گفت: نمایندگان فرماندار، عوامل اجرایی، کاربران باید آموزش‌های لازم را از پیش دیده باشند.

وی افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمامی مراحل برگزاری انتخابات امری ضروری است و در تبلیغات محیطی نیز باید به آن توجه شود.

این جلسه بصورت کارگاهی با مشورت رؤسای کمیته‌ها ادامه پیدا کرد. کمیته‌های فناوری اطلاعات، حراست و استعلامات، پشتیبانی، تبلیغات و اطلاع رسانی ن های خود را اعلام نمودند.

  • نویسنده : مانا روشن