دستگیری ۸۱ سارق و مالخر در البرز
دستگیری ۸۱ سارق و مالخر در البرز
فرمانده انتظامی البرز اعلام کرد که در اجرای یک طرح ضربتی ۸۱ سارق و مالخر طی ۴۸ ساعت گذشته در این استان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت،سردار عباسعلی محمدیان روز دوشنبه در حاشیه نمایشگاه  کشفیات پلیس البرز در جمع خبرنگاران اظهار داشت :  از مجموع  دستگیر  شدگان  ۷۶ سارق  و  پنج  نفر  مالخر  بودند  که  با  دستگیری آن ها ۲۲ باند سرقت نیز متلاشی شد.

وی اضافه کرد: عمده جرائم این  متهمان  سرقت خودرو، تجهیزات داخل خودرو، سرقت به عنف، قاپ زنی ، سرقت اماکن عمومی ، سرقت منازل ، سرقت مدرسه و آموزشگاه ها جعل و کلاهبرداری و حوزه جنایی بوده است.

سردارمحمدیان گفت که با دستگیری این متهمان ۱۸ دستگاه خودرو ، تعدادی سلاح سرد ،تعدادی تلویزیون، بدلیجات، لپ تاپ،  گوشی تلفن همراه، ضبط و باند و لوازم خانگی کشف شد.

وی خاطرنشان کرد: ارزش اموال سرقتی کشف شده بیش از ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برآورد شده است .

سارقان حرفه ای به مرخصی نمی روند 

دادستان عمومی و انقلاب استان البرز نیز دراین حاشیه این نمایشگاه گفت که طبق برنامه ریزی مقررشد که به سارقان حرفه ای و سابقه دار که در زندان به سر می برند تا پایان فروردین ماه سال آینده مرخصی  داده نشود.

حسن مددی  افزود: بیشتر سارقان دستگیر شده حرفه ای و سابقه دار هستند که دستگاه قضایی و نیروی انتظامی اجازه جولان به آن ها را نخواهد داد.

وی خاطرنشان کرد که سارقان بدانند که از این به بعد تمام آنها و کسانی که با تهدید به جان و مال مردم تجاوز می کنند، هیچ چشم پوشی نخواهد شد.

مددی گفت: دستگاه قضایی تحمل نخواهد کرد که این قبیل افراد مانند سارقان جرات و جسارت پیدا کنند که و امنیت جانی و مالی آن ها  را به خطر بیاندازند،سارقان  بدانند که دستگاه قضایی و دادستانی پای این قضیه ایستاده و با همکاری نیروی انتظامی با این قبیل افراد برخورد قاطع قانونی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مردم باید امنیت، آرامش و آسایش داشته باشند افزود: جزای به خطر انداختن امنیت مردم به خطر انداختن آرامش  سارقان است و دستگاه قضا در این خصوص هیچ گونه تعارفی ندارد.

مددی گفت: به سارقان حرفه ای، کسانی که رفتارهای خشن دارند  هشدار می دهیم که دستگاه قضایی از این به بعد با همکاری نیروی انتظامی به شدت با آنها طبق قانون برخورد و  هیچ حد و مرزی برای مقابله با این افراد نخواهیم داشت.

  • نویسنده : مانا روشن