لاریجانی درباره حضور در انتخابات حرفی نزده است
لاریجانی درباره حضور در انتخابات حرفی نزده است
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی وکیل ملت یکی از جریانات تاثیرگذار در میان اصولگرایان جبهه پیروان خط امام و رهبری است که اتفاقا «علی لاریجانی» را می توان در چارچوب این تشکل قدیمی اصولگرا تعریف کرد؛ کاندیدایی که اکنون هم نامش در بین گزینه های مورد نظر برخی اصلاح طلبان برای انتخابات 1400 دیده می شود و هم بخشی از اصولگرایان به دنبال کاندیداتوری وی هستند...

کم کم به روزهایی که احزاب و جریانات سیاسی فعالیت های شان را برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تشدید می کنند و خیلی جدی تر وارد عرصه می شوند تا بتوانند بر رقیب غلبه کنند؛ نزدیک می شویم. همین موضوع باعث می شود رنگ و بوی اخبار انتخاباتی پرررنگ تر و جدی تر شود و هر روز اتفاق جدیدی را در این عرصه شاهد باشیم.

یکی از جدی ترین سئوالات و ابهامات انتخاباتی که خیلی ها به دنبال مشخص شدنش هستند؛ این است که جریانات سیاسی اصولگرا، اصلاح طلب و اعتدالگرا با چه روشی در در انتخابات حضور خواهند یافت و چه کسانی به عنوان کاندیداهای مورد نظر این طیف ها به طور رسمی وارد انتخابات شده و کاندیدا خواهند شد؟

 

«لاریجانی» کاندیدای اصلاح‌طلبان یا اصولگرایان؟!

یکی از جریانات تاثیرگذار در میان اصولگرایان جبهه پیروان خط امام و رهبری است که اتفاقا «علی لاریجانی» را می توان در چارچوب این تشکل قدیمی اصولگرا تعریف کرد؛ کاندیدایی که اکنون هم نامش در بین گزینه های مورد نظر برخی اصلاح طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ دیده می شود و هم بخشی از اصولگرایان به دنبال کاندیداتوری وی هستند.

در همین زمینه، عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: طبق آخرین صحبت‌هایی که به علی لاریجانی داشتم وی درباره حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تصمیمی نگرفته است.

 

«لاریجانی» از تصمیمش برای کاندیداتوری چیزی نگفت

«محسن کوهکن» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی «تابناک» درباره حضور علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اظهار کرد: در آخرین صحبتی که حدود دو ماه و‌ نیم پیش با وی داشتم آقای لاریجانی درباره اینکه قصد یا تصمیمی برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری دارند صحبتی را مطرح نکردند.

وی افزود: اما درباره اینکه جبهه پیروان خط  امام و رهبری در انتخابات ریاست‌جمهوری چگونه وارد میدان رقابت خواهد شد باید بگویم که تکلیف این جریان به مانند سایر انتخابات گذشته روشن است.

 

زیر پرچم جامعتین وارد انتخابات می‌شویم

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: ما در این دوره از انتخابات نیز به مانند ادوار گذشته در زیر پرچم جامعتین و تصمیم آنها در انتخابات وارد عمل خواهیم و براساس نظرات دوستان در این مجموعه اقدامات انتخاباتی خود را انجام خواهیم داد.

کوهکن درباره اعلام اسامی مختلف از سوی اصولگرایان پیرامون انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: از نظر ما تکثر و تعدد نامزدها در بدنه اصولگرایان به صلاح این جریان نیست از این رو جریاناتی که در بدنه این گفتمان فعالیت می‌کنند باید در نهایت بر روی دو یا سه گزینه به جمع‌بندی نهایی برسند.

 

اصولگرایان دو یا سه کاندیدا خواهند داشت

وی با بیان اینکه نباید به لیست‌های رنگارنگ انتخاباتی توجه کرد تاکید کرد: اصولگرایان از نظر بنده در نهایت با دو یا سه گزینه در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنند؛ چرا که متاسفانه ما در کشورمان فاقد یک نظام حزبی هستیم از این رو باید با تعامل و همفکری به یک جمع‌بندی نهایی دست پیدا کنیم.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری در پایان گفت: امیدوارم دوستانمان در مجموعه اصولگرایی با تکیه بر خرد جمعی و منافع اصولگرایان در راستای رسیدن به یک وحدت جامع و کامل در انتخابات گام بردارند.