آثاری از «آثاری» در خانه ملت نیست
آثاری از «آثاری» در خانه ملت نیست
رها روشن - روزهای سخت و سرد زیادی را به جان دیده و شنیده ایم، از صدای ایست های شبانه گرفته تا آژیر به پناهگاه برویدها. صدای خون و گلوله، صدای لااله الا الله تشیع شهدا، گلباران اسرا و چشم انتظاری های آزاده ها؛ همه را با گوشت و پوست و استخوان لمس کرده ایم.

پایگاه خبری تحلیلی وکیل ملت : گذشت آن زمانیکه تو با توپی روی شانه‌ات در مقابل دشمن می جنگیدی؛ تمام شده آن دورانی که تو باید در کمین برنامه مین گذاری را سین می کردی امروز دوره ارتباطات است دوره ایی که اگر ندانی و نتوانی ارتباط بگیری نخورده کشته می شوی.

فرقی نمی کند برای مذاکره با برجامی ها چمدان می بندی یا کاسب محلی، عضو هیأت دولتی یا نماینده مجلس.

باید قدرت برقراری ارتباطی موثر را بلد باشی.

فضای فرهنگی، بازار اقتصاد و سیاست هر کدام شان برای طی کردن جاده پیشرفت تکنیک، راهبرد، ابزار و نیروی خودش را می خواهد که هر کدام بلنگد پای دیگری هم لنگ می شد و لنگ لنگان هم به جایی نمی رسی.

راه دوری نمی روم، همین نماینده گان کرج هر کدام شان که از رییس دفتری با ارتباطات و روابط عمومی خوبی برخوردار بودند راه‌شان به درستی طی شد ولی رشید جلالی‌ها و آجرلوها باختند.

اکبریان سه دوره ایی جدای از مدل مردم گرایی اش، اگر صالحی دوست با آن متانت و مهربانی اش نبود همان دوره ی اول مات می شد ولی ثبات در اعضای دفترش و انتخاب درست در چیدمان افراد توانست سه دوره آرای مردم را از آن خود و در بازار سیاست مقام اولی را کسب کند.

ولی کولیوند چوب بد اخلاقی رییس دفترش را بارها خورد، آجرلو شهره شد به اینکه معلوم نیست رییس دفترش کیست؛ رشید جلالی که خودش مهربان و بذله گوست دفتردارش بداخلاق بود، کسی از عملکرد میرطاهر موسوی حرف نمی زند و نام علی زند را هنوز به عنوان پیشانی خوش خلق او سر زبان هاست.

نماینده ی مجلس بیشتر اوقاتش را در بهارستان، این وزارت و آن وزارتخانه می گذراند و رییس دفتر و عواملش در حوزه انتخابیه با مردم ارتباط می گیرند که هر چه آنها بکارند دور بعد نماینده جمع می کند؛ گندم ز گندم بروید راى ز  نیکی.

مهدی عسگری اما باید رفتار گذشتگان را چراغ راه آینده خود کند. خبر خوش پس از راى اورى او انتخاب سید على بود ولى حالا یک چله است که آثاری از «آثاری» در دفتر او نیست.

سال ها با مرحوم آثاری، پدر سید علی کار کردم. خانواده ایی بسیار نجیب و خوش خلقند، قابل اعتماد و دور اندیش، صبور و مردمدار درست آنچه خوبان همه دارند سید علی یکجا دارد.

اینکه عسگری هم امضای عنابستانی است و یا گوشی به دست از قالیباف عکس می گیرد ملاک من در این زمان نیست که هر سخن جایی دارد ولی جدایی سید علی آثاری از عسگری ته قصه اش را چونان قصه های تلخ «قصه ما به سر رسید…» می رساند.

حضور پررنگ آثاری مى توانست نقاط ضعف را پس زند  و مهربانی و مردمداری او عیان شود.

  • نویسنده : رها روشن