مجلس خواستار توقف کامل اجرای پروتکل الحاقی/دسترسی فراپادمانی غیرقانونی است
مجلس خواستار توقف کامل اجرای پروتکل الحاقی/دسترسی فراپادمانی غیرقانونی است
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مطابق قانون مصمم به توقف کامل اجرای پروتکل الحاقی هستیم و هرگونه دسترسی فراپادمانی ممنوع و غیرقانونی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی وکیل ملت به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه، ۴ اسفند) مجلس شورای اسلامی اسلامی و پس از ارسال گزارش مجلس درباره  اجرای قانون اقدام راهبردی و توافق سازمان انرژی اتمی و آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای طبق  ماده ۲۳۴ قانون آئین نامه داخلی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی مطابق قانون وظیفه پیگیری و اجرای قوانین را برعهده دارد.

وی افزود: مطابق قانون بخش‌هایی از تعهدات پیش بینی شده در زمان خودش اجرایی شده و از فردا (۵ اسفند) نیز باید قانون مرتبط با پروتکل الحاقی اجرا شود.

رئیس مجلس تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی مصمم به توقف کامل پروتکل الحاقی، دسترسی‌ها و همه موضوعات قانونی است لذا هرگونه دسترسی بیش از پادمان ممنوع و غیرقانونی بوده و نظارت بر این امر وظیفه قوه مقننه است.

قالیباف گفت: کمیسیون‌ امنیت ملی و کمیسیون انرژی از طرف مجلس موظف به نظارت میدانی بر مسائل یاد شده و ارائه گزارش در این راستا هستند.

قالیباف خاطرنشان کرد: هر گونه تخلف از قانون را نمی‌پذیریم و براساس مصوبات مجلس امور را پیگیری می‌کنیم.