سه خط تولید قطعات دستگاه دیالیز در البرز گشایش یافت
سه خط تولید قطعات دستگاه دیالیز در البرز گشایش یافت
سه خط توسعه ای و تولید قطعات دستگاه دیالیز روز سه شنبه با حضور کریم همتی رییس سازمان جمعیت هلال احمر کشور در شرکت ساخت تجهیزات پزشکی سها در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر کشور در آیین گشایش این خطوط گفت : طرح توسعه خط تولید «ست های» دیالیز یکی از خطوطی است که امروز در البرز راه اندازی شد.

علیرضا عسکری افزود: اکنون ۲۰ میلیون «ست دیالیز» در شرکت ساخت تجهیزات پزشکی سها در استان البرز تولید می شود که نیاز کشور به این ست ها ۷۰ میلیون عدد در سال است.

وی ادامه داد: در صورت حمایت لازم شرکت ساخت تجهیزات پزشکی سها آماده تولید ۷۰ میلیون ست دیالیز در سال و تامین نیاز داخلی است.

عسکری گفت : در گذشته ست‌های دیالیز از کشورهای ژاپن و اسپانیا وارد می شد که  تحریم ها در این زمینه مشکلاتی به وجود آورد اما به همت متخصصان داخلی اکنون این ست ها در کشور تولید می شود و آمادگی لازم برای تامین تمام نیازهای کشور در این بخش وجود دارد.

وی به راه اندازی خط تولید محفظه خواص پودر بی کربنات دستگاه دیالیز اشاره کرد و افزود: امروز  نیز با راه اندازی این خط زمینه تولید سالانه یک هزارو۴۰۰ عدد محفظه خواص پودر بی کربنات دستگاه دیالیز در کشور فراهم شده است.

همچنین راه اندازی خط تولید صافی دیالیز سومین طرح گشایشی بود که با تولید بیش از ۲ میلیون صافی دیالیز در سال ، کاستی های کشور را در این بخش برطرف می کند.

رییس جمعیت هلال احمر کشور  در این آیین گفت : با افتتاح خط تولید ست دیالیز با پلیمر ‏pvc  حدود ۲۰ میلیون قطعه در سال تولید خواهیم داشت  که عدم وابستگی به خارج از کشور را در پی دارد.

کریم همتی اظهار داشت: بحث ارزآوری و عدم وابستگی به خارج از کشور از نکات برجسته راه اندازی این خطوط تولیدی  است.

وی افزود: سهم جمعیت هلال احمر در تولید ست های دیالیز در ابتدای سال ۲۰۰ هزار قطعه بود که این تعداد هم اکنون به همت همکاران شرکت ساخت تجهیزات پزشکی سها به ۲۰ میلیون ست دیالیز رسیده است.

همتی اظهار داشت: امیدواریم تا سال آینده بتوانیم ضمن تامین نیازهای داخلی ، اقدام موثری برای صادرات این محصولات انجام دهیم.

  • نویسنده : مانا روشن