مطالبات البرز در حوزه آب و فاضلاب تا پایان دولت بررسی می شود
مطالبات البرز در حوزه آب و فاضلاب تا پایان دولت بررسی می شود
وزیر نیرو گفت: مطالبات استاندار البرز به طور قطع تا پایان دولت مورد بررسی قرار گرفته و در راستای تحقق آنها اقدام می شود.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت،اردکانیان در دیدار با استاندار البرز که در محل وزارت نیرو صورت گرفت، با اشاره درخواست های عزیزاله شهبازی در خصوص ارتقای زیرساخت های تامین آب، ساماندهی فاضلاب و اختصاص پساب به استان، افزود: طرح ها و درخواست های استان البرز در خصوص آب و فاضلاب در کمیته های مربوطه و ویژه با توجه به اهمیت موضوع مورد بررسی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه استان البرز به لحاظ همجواری با پایتخت، نیازمند توجه ویژه ای در حوزه آب و فاضلاب است خاطر نشان کرد:  بسیاری از استان ها در همسایگی یکدیگر قرار دارند ولی هیچ یک از آنها این حجم از اشتراکات و پیوستگی را مانند البرز و تهران ندارند.

وزیر نیرو گفت: این امر مهم، مستلزم این است که وزارت کشور و سایر وزارتخانه ها، یک ساز و کار جداگانه و ویژه ای را برای البرز به دلیل نقاط مشترک فراوان با تهران، داشته باشد.

وی اضافه کرد: اگر نسبت به این موضوع غفلت شود ممکن است مخاطراتی در پیش داشته باشد، از این رو باید بایدها و نبایدهای البرز و برنامه های ویژه آن برای مردم و مسوولان  مشخص شود.

اردکانیان گفت: برنامه های البرز و تهران را باید یکسان دید چون به شدت متاثر از یکدیگر هستند به طوری که اگر مساله ای در تهران حل می شود باید بی درنگ در البرز نیز مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه موضوعات در البرز بسیار ویژه است و نمی توان شبیه به سایر استان ها برای آن تصمیم گیری شود عنوان داشت: یک سری مسائل از حوزه تهران دور شده و ما بر این تصور هستیم که حل شده است در صورتی که در استانی مانند البرز بروز پیدا می کند و دوباره تبعات آن به شکل گسترده تری به پایتخت باز می گردد.

وی افزود: این تفاوت البرز نسبت به سایر استان ها در طرح سازگاری با کم آبی لحاظ خواهد شد.

  • نویسنده : مانا روشن
  • منبع خبر : روابط عمومی  استانداری البرز