گران ترین و ارزان ترین منطقه تهران در بهمن ماه
گران ترین و ارزان ترین منطقه تهران در بهمن ماه
گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در بهمن سال ۹۹ که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است نشان می دهد در بهمن امسال نسبت به ماه قبل ۱۱.۴ درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷۰.۵ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی وکیل ملت بررسی تحولات متوسط قیمت مسکن به تفکیک مناطق ۲۲ گانه شهر تهران نشان می دهد که در بهمن ماه سال جاری هشت منطقه از مجموع ۲۲ منطقه کاهش قیمت مسکن نسبت به ماه قبل را تجربه کردند.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۵۹ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان مربوط به منطقه ۱ و کمترین آن با ۱۱ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان مربوط به منطقه ۱۸ بوده است.

تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در ۱۱ ماه سال ۹۹ به  ۷۸ هزار و ۳۰ واحد مسکونی رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد در این مدت متوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۳ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷۸.۹ درصد رشد نشان می‌دهد.