کوتاهی برخی مسوولان در محرومیت زدایی سبب دلسردی مردم می شود
کوتاهی برخی مسوولان در محرومیت زدایی سبب دلسردی مردم می شود
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به اینکه یکی از اهداف اولیه انقلاب محرومیت زدایی بوده،گفت: کوتاهی برخی مسوولان در محرومیت زدایی سبب ناراحتی و دلسردی مردم می شود.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی روز دوشنبه در بازدید از شهرستان  تازه تأسیس چهارباغ و بررسی آسیب ها و مشکلات اجتماعی این شهرستان نوپا با اشاره به برخی از مشکلات شهرک علوی مهدی‌آباد، عنوان کرد: متأسفانه بسیاری از خانه‌های این شهرک با ایراد سازه‌ای  مواجه است که باید با راهکارهایی چون تجمیع و نوسازی این شهرک را احیا کرد.

وی با تأکید بر اینکه اگر مساجد در محلات محور باشند قسمتی از مشکلات محلات حل خواهد شد، تصریح کرد: اقامه نماز و عبادت تنها وظایف مسجد نیست و آموزش، تربیت، بهداشت و امثال‌ذلک نیز بخشی از وظایف مساجد است.

امام‌جمعه کرج با اشاره به فعالیت ۴۳ مسجد در شهرستان چهارباغ، تأکید کرد: اگر نیمی از این مساجد در حوزه‌های اجتماعی و بهداشتی فعال شوند قسمتی از مشکلات این شهرستان حل خواهد شد.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به مشکلات امنیت اجتماعی در برخی از قسمت‌های شهرستان چهارباغ، پیشنهاد داد: تا فراهم شدن زیرساخت‌ها مساجد می‌توانند با استفاده از برخی داوطلبین محل «پلیس محله» را تشکیل دهند و در برخی از امور محله را مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه کوتاهی برخی از مسوولان در محرومیت‌زدایی سبب ناراحتی و دلسردی می‌شود، اظهار داشت: بنا به تدبیر دستگاه قضایی ترک فعل هم یک جرم است و مسوولینی که در انجام وظایف خود کوتاهی می‌کنند باید جواب پس دهند.

در این دیدار اهالی مناطق محروم شهرستان چهارباغ برقراری امنیت اجتماعی در محله، مبارزه با آسیب‌ها و معضلات اجتماعی چون اعتیاد، جمع‌آوری سگ‌های ولگرد، ساخت درمانگاه و داروخانه شبانه‌روزی، ساخت فضای سبز و زمین ورزشی را خواستار شدند.

آیت‌الله حسینی همدانی در نشست با مردم پس از شنیدن درد و دل برخی از نمایندگان اهالی مناطق محروم چهارباغ و ارائه گزارش توسط امام‌جمعه و ائمه مساجد شهرستان‌های چهارباغ، بیان داشت: یکی از اهداف اولیه انقلاب اسلامی رفع محرومیت از اقشار محروم جامعه بود و از همان روزهای ابتدایی کمیته امداد تشکیل شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه متأسفانه طی این سال‌ها برخی از دستگاه‌ها در حوزه محرومیت‌زدایی بسیار ضعیف عمل کرده‌اند، عنوان کرد: این ضعف دستگاه‌ها باید جبران شود.

وی در پایان خطاب به اهالی مناطق محروم شهرستان چهارباغ، بیان داشت: بنده در نامه‌هایی جداگانه از سازمان‌ها و نهادهای مربوطه کمبودها و نواقص موجود را مطالبه خواهم کرد.

شهرستان ۱۰۰ هزار نفری چهارباغ به تازگی از شهرستان ساوجبلاغ استان البرز تفکیک و ارتقا یافته است.

  • نویسنده : مانا روشن