دیدار جمعی از جوانان فعال وموفق شهرستان با فرماندار چهار باغ
دیدار جمعی از جوانان فعال وموفق شهرستان با فرماندار چهار باغ
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چهار باغ، روز یکشنبه مورخ 17/12/99 اعضاء شورای مشورتی جوانان که متشکل از جوانان موفق شهرستان است با قدرت اله شمیرانی سرپرست فرمانداری چهار باغ دیدار و گفتگو کردند.

دراین دیدار که حدود ۲ ساعت به طول انجامید شمیرانی پس از شنیدن صحبت ها و دغدغه های جوانان، یکی از مشکلات اساسی امروز کشور را عدم باور و نداشتن شناخت درست از دغدغه های جوانان دانست.

وی در این دیدار گفت: باید به جای جوان هراسی، جوان باوری داشته باشیم. بنده با توجه به حوزه های فعالیتی که در طول این سال ها داشتم کاملاً جوانان و دغدغه های آنان را درک میکنم و یکی از دلایلی که این جلسه برگزار شد نیز همین است و ایمان دارم با اعتماد به جوانان و فراهم کردن زمینه برای حضور آنان در عرصه های مختلف میتوان مشکلات کشور را مرتفع کرد.

شمیرانی در خصوص موضوع های مطرح شده در این جلسه گفت: امنیت یکی از مهم ترین خواسته های شما بود که کاملاً به حق و درست است، در همین راستا نیز فرمانداری اولین ساختمان خود را جهت ارتقاء امنیت مردم در اختیار نیروی انتظامی قرار داده و جلسه ای هم با سردار محمدیان فرمانده محترم نیروی انتظامی استان داشتیم که ایشان نیز قول مساعدت و همکاری دادند.

وی ادامه داد: در همین مدت کوتاه از حضور اینجانب در شهرستان، ۲ مانور اقتدار در مهدی آباد و ملک آباد صورت گرفته که بنده شخصاً در این مانورها حضور ونظارت داشتم وبه عنوان رئیس شورای تأمین شهرستان از نزدیک مراحل اجرای مانور ها را رصد کردم. همچنین جلسه ای با سردار مولایی فرمانده محترم سپاه استان داشتم که ایشان نیز قول مساعد دادند حوزه بسیج شهرستان تبدیل به ناحیه گردد و فرمانده آن نیز معرفی شود.

قطعاً این اقدامات در افزایش امنیت شهرستان تأثیر خواهد گذاشت و شهرستان چهارباغ  با برنامه ریزی های صورت گرفته به محیطی ناامن برای متخلفان، معتادان متجاهر و خلافکاران تبدیل خواهد شد.

سرپرست فرمانداری چهار باغ در خصوص لزوم استقرار ادارات دولتی در شهرستان نیزگفت: متأسفانه برخی دستگاه ها با بهانه جویی های  مختلف از قبیل نبود چارت و اعتبار، استقرار ادارات در شهرستان را به تأخیر می اندازند اما بنده تأکید می کنم فرمانداری  چهار باغ آمادگی کامل دارد به اداراتی که تا پایان سال جاری نسبت به استقراردر شهرستان اعلام آمادگی کنند به صورت رایگان دفاتر کار قرار دهد اما اگر ارگانی بعد از پایان سال جهت استقرار اداره و یا دفتر اقدام نماید باید تمام هزینه های تهیه زمین و فضای استقرار دفتر را پرداخت نماید

وی جهاد کشاورزی، سازمان صمت، شبکه بهداشت و سازمان محیط زیست را جزء پیشتازان استقرار دفاتر در شهرستان نامید و ضمن تقدیر از مدیران دستگاه های ذکر شده، از مهندس ربیعی به خاطر همکاری جهت  توزیع اقلام تنظیم بازار در شهرستان تشکر و قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه در هفته گذشته با همکاری ومساعدت سازمان صمت و اتاق اصناف شهرستان قریب به ۷ تن مرغ  به نرخ مصوب دولتی در نقاط مختلف شهر وهمچنین روستاها توزیع شد.

شمیرانی در خصوص معظل روشنایی معابر، فاضلاب منطقه مهدی آباد، مرکز خرید فروش خودرو وهمچنین  جاده مهرشهر به نظرآباد نیز گفت: اقدامات مناسبی در این زمینه ها صورت گرفته که انشاالله در زمان مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد

سرپرست فرمانداری چهار باغ در خصوص جذب نیروی بومی که مطالبه خیلی از جوانان شهرستان است نیز تاکید کرد: در صورتی که مجوزهای لازم از سازمان های مربوطه جهت استخدام نیرو اخذ شود قطعاً اولویت فرمانداری با جذب جوانان تحصیل کرده و متخصص بومی شهرستان خواهد بود

وی افزود: از اولویت های کار بنده در فرمانداری چهار باغ رسیدگی به  امور جوانان است و درب اتاق بنده همیشه برای جوانان باز است و به بخشدران نیز تأکید خواهم کرد که  باید مطالبات به حق جوانان را در اولویت قرار دهند

فرماندار چهار باغ به جوانان قول داد تا جلسه با آنها به صورت ماهیانه صورت پذیرد و از آنها خواست با تشکیل سازمان های مردم نهاد در زمینه های مختلف ورزشی، فرهنگی،گردشگری کار آفرینی و علمی و غیره  به جمع آوری اطلاعات دقیق و ارائه طرح های کارشناسانه در زمینه های مختلف بپردازند.

شمیرانی خاطر نشان کرد در جلسه ای که با حضور وزیر محترم آموزش وپروش در استانداری البرز برگزار شده بود مقرر گردید در استان البرز هنرستان کشاورزی تاسیس گردد که فرمانداری چهار باغ آمادگی کامل دارد این هنرستان در این شهرستان تاسیس گردد و پیگیری های لازم در خصوص نیز در حال انجام است.

وی از جوانان خواست تا به عنوان یک مولد و یک فرد تأثیر گذار در شهرستان تلاش خود را جهت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات انجام دهند تا همچون گذشته این شهرستان جزء مراکز با بیشترین مشارکت مردمی باشد

در پایان نیز شمیرانی ضمن تبریک مجدد به خاطر ارتقاء چهار باغ به شهرستان گفت:

از تلاش ها و اقدامات جناب آقای دکتر شهبازی استاندار محترم البرز، دکتر حدادی نماینده محترم مردم در مجلس، حجت الاسلام محمدی امام جمعه محترم شهرستان، اعضا محترم شورا، شهردار و دهیاران عزیز تشکر میکنم که با تلاش های  خود این آرزوی چند ساله مردم را محقق کردند اما از این مهم تر آن است که با تلاش خود عملاً این ارتقاء را برای مردم نمایان کنیم و این مهم محقق نمی شود مگر با وحدت، همدلی و تلاش جهادگونه همه مسئولین.