آزاد سازی ۱۲۷ هکتار از اراضی لشگرآباد چهارباغ
آزاد سازی ۱۲۷ هکتار از اراضی لشگرآباد چهارباغ
فرماندار چهارباغ از آزادسازی 127 هکتار از اراضی مرغوب در منطقه لشکر آباد شهرستان چهار باغ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چهار باغ، با پیگیری های فرماندار شهرستان و در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها ، روز یکشنبه مورخ هفدهم اسفند ماه،  ۱۲۷ هکتار از اراضی منطقه لشکر آباد شهرستان چهار باغ  با اخذ دستور از مقام قضایی رفع تصرف گردید.

در این عملیات که با حضور نماینده دادستان چهارباغ ،نماینده فرمانداری و شهرداری چهارباغ ،پلیس پیشگیری از جرم شهرستان ساوجبلاغ  و با همکاری دستگاه های خدمات رسان در راستای اجرای قانون فوق الذکر در روستای لشکر آباد شهرستان چهار باغ صورت گرفت ، ۲۵۰ مورد تفکیک و دیوارکشی در حال ساخت مساحت تقریبی ۵۲۵۰ مترمربع ، ۴۰ مورد بنای در حال ساخت به مساحت تقریبی ۶۰۰۰ مترمربع ، ۴۵ مورد محوطه سازی و شن ریزی به مساحت تقریبی ۱۵۰۰۰ مترمربع، ۴۲ مورد  دپوی مصالح، ۱۷ مورد فونداسیون به مساحت تقریبی ۲۶۰۰ مترمربع ، استخر و گودبردادی غیرمجاز ۴۲ مورد به مساحت تقریبی ۳۵۰۰ مورد ،استقرار کانکس ۴ مورد به مساحت تقریبی ۱۵۰ متر مربع بر اساس حکم مقام قضایی تخریب شد.

در همین راستا لازم به ذکر است که بیش از ۱۰ مورد انشعاب غیرمجاز برق توسط نمایندگان اداره متبوع به دستور نماینده محترم دادستان جمع آوری گردید.

مجموعا  قریب به ١٢٧ هکتار از اراضی منطقه آزاد شد

شمیرانی سرپرست فرمانداری چهارباغ گفت: با توجه به اهمیت جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز و تغییر کاربری اراضی کشاورزی، این امر به عنوان یکی از سیاست های مهم فرمانداری در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه دادستان محترم شهرستان نیز همراهی خوبی برای برخورد با تخریب باغات و ساخت و سازهای غیرمجاز دارند که این امر سبب تشدید برخوردها شده است.

وی تأکید کرد: تیم های گشتی فرمانداری و جهاد کشاورزی به صورت شبانه روزی محدوده‌های این منطقه را رصد و با متخلفان در امر ساخت و ساز غیر مجاز برخورد می کنند.