بازدید میدانی فرماندار، معاون و بخشدار مرکزی شهرستان چهارباغ از منطقه حلقه دره
بازدید میدانی فرماندار، معاون و بخشدار مرکزی شهرستان چهارباغ از منطقه حلقه دره
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان چهارباغ، در پی اظهار نگرانی مردم از وضعیت حلقه دره که در بازدیدهای قدرت اله شمیرانی سرپرست فرمانداری چهارباغ از روستاهای تابع شهرستان مطرح شد، بلافاصله وی به همراه معاون و بخشدار مرکزی به محل حلقه دره عزیمت و از نزدیک مشکلات زیست محیطی و گزارش های مردمی را بررسی کرد.

شمیرانی در این بازدید گفت: مسیر انتقال زباله در مجاورت شهرک ابریشم دارای نقاط حادثه خیز و خطرناک می باشد.
وی در خصوص لزوم حفظ حریم راه نیز افزود: فرودگاه پیام باید بر اساس رعایت حریم راه ها به فوریت عقب نشینی نماید و جاده مذکور با حمایت شهرداری کرج تعریض گردد.
سرپرست فرمانداری شهرستان چهار باغ به حمل زباله توسط کامیون های بدون حفاظ به مقصد حلقه دره نیز اشاره کرد گفت: متأسفانه این موضوع خسارات جبران ناپذیری به محیط زیست شهرستان وارد نموده است.
وی افزود: مشکلات زیست محیطی ایجاد شده برای مردم شهرستان چهارباغ از زباله های است که خود آنها هیچ نقشی در انباشت آنها نداشته اند و شیرآبه ایجاد شده در مسیر حلقه دره هم به لحاظ روحی و روانی و هم به لحاظ زیست محیطی مشکلات فراوانی برای اهالی این منطقه ایجاد کرده است و متأسفانه مردم چهارباغ از مشکلات ناشی از بوی نامطبوع و عدم رعایت استاندارد لازم در مسیر انتقال زباله ی حلقه دره رنج می برند.
نماینده عالی دولت در شهرستان چهارباغ در خصوص پیگیری های صورت گرفته برای رفع مشکلات حلقه دره تأکید کرد: مشکلات حلقه دره زیر ذره بین دکتر شهبازی استاندار محترم البرز قرار دارد و ایشان در خصوص عقب نشینی فرودگاه پیام و تعریض جاده مذکور در مجاورت شهرک ابریشم دستورات ویژه ای را صادر نموده اند که قطعاً این دستورات قید فوریت پیگیری خواهند شد.