از برپایی نقاهتگاه تا راه‌اندازی مراکز آزمایشگاهی در مرزهای خوزستان
از برپایی نقاهتگاه تا راه‌اندازی مراکز آزمایشگاهی در مرزهای خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان برپایی مراکز نقاهتگاهی، فعال‌سازی بانک‌های امانات تجهیزات پزشکی و راه‌اندازی مراکز آزمایشگاهی PCR در مرزهای زمینی شلمچه و چذابه را برخی از فعالیت‌های این جمعیت در کمک به کادر بهداشت و درمان استان برشمرد.

به گزارش وکیل ملت، علی خدادادی در حاشیه بازدید و عیادت از بیماران مبتلا به کووید – ۱۹ بستری در بیمارستان حاجیه نرگس معرفی شهرستان بندر ماهشهر، تلاش شبانه‌روزی کادر درمان را ستودنی توصیف کرد و زحمات بیش از یک ساله پزشکان، پرستاران و سایر کارکنان این مرکز درمانی را ارج نهاد.

وی افزود: جمعیت هلال احمر استان خوزستان نیز با برپایی قرارگاه عملیاتی، در میدان خدمت حضور داشته و به یاری کادر درمان شتافته است.

خدادادی بیان کرد: این جمعیت با اجرای طرح‌هایی نظیر ناظران سلامت طرح شهید سلیمانی، رهگیری بیماران بدون علامت با انجام تست‌های رپید در ترمینال‌های مسافربری برون شهری و راه آهن، برپایی مراکز نقاهتگاهی، فعال‌سازی بانک‌های امانات تجهیزات پزشکی و راه‌اندازی مراکز آزمایشگاهی PCR در مرزهای زمینی شلمچه و چذابه، می‌کوشد در کاهش میزان شیوع ویروس کرونا موثر عمل کند تا فشار کمتری متوجه کادر درمان شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با توصیه به آحاد مردم به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، این رعایت‌ها را ثمربخش خواند و افزود: با رعایت صحیح دستورالعمل‌ها می‌توان کاهش سیر ابتلا و پایداری نسبی شرایط را انتظار داشت.

بندر ماهشهر یکی از شهرستان‌هایی است که از لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

 

 

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا