روحانیان زمینه مشارکت بیشتر مردم را در انتخابات فراهم کنند
روحانیان زمینه مشارکت بیشتر مردم را در انتخابات فراهم کنند

امام جمعه مرکز شهرستان مهریز از روحانیان و طلاب علوم دینی خواست در کنار سایر اقشار مردم با بصیرت‌افزایی، زمینه‌ هرچه بیشتر مشارکت مردم را در انتخابات روز ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ هجری شمسی فراهم کنند.

به گزارش وکیل ملت، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی روزشنبه در نشست با جمعی از طلاب و روحانیان منطقه به اهمیت انتخابات و سخنان اخیر مقام معظم رهبری و بیان ویژگی‌های نامزد ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: وظیفه مبلغان دینی، تشویق مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های اخذ رای است .

وی اظهار کرد: با توجه به تحولات منطقه ای، جهانی و توطئه‌هایی که دشمنان خصوصا استکبارجهانی علیه انقلاب انجام می‌ دهند، انتخابات این دوره نسبت به دوره های قبل بسیار سرنوشت‌ساز است که بهترین راه برای خنثی کردن توطئه‌های فرهنگی و اقتصادی و شکست تحریم‌های ظالمانه دشمنان، حضور پرشور و همراه با آگاهی مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستاست .

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز اظهارکرد: نقش روحانیان روشنگری، تبیین مسایل و بیان خصوصیات نامزد اصلح بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری است و پیگیری این امر رسالت ملی، دینی و انقلابی است و همه باید برای اجرای توصیه‌های معظم‌له اقدام کنند.

محی‌الدینی بیان کرد: چشم دنیا به انتخابات خردادماه دوخته شد، مردم باید با حضور فعال در این عرصه مهم سیاسی و اجتماعی علاوه بر ابراز همبستگی ملی و بلوغ فرهنگی، بار دیگر با شهیدان و اهداف و آرمان نظام و ولایت فقیه بیعت کنند.

وی یادآور شد: وحدت و همکاری مردم با مسوولان در بخش‌های مختلف، توجه به مسایل فرهنگی، حضور فعال در عرصه ، بصیرت‌افزایی، پیگیری مطالبات مردم، رسیدگی و پاسخگویی به سووال و شبهات، جلب جوانان در میدان خدمت و تبیین شعار امسال جزو وظایف محوری روحانیان و طلاب است .

در این نشست تعدادی از روحانیان و طلاب و حجت‌الاسلام «صادق کیخا مومن» رییس اداره تبلیغات اسلامی مهریز گزارشی از وضعیت فرهنگی منطقه، ضرورت همکاری با مردم و مسوولان برای انجام امور مذهبی و بصیرتی و مقابله با تهدید نرم دشمنان ارایه کردند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان در سراسر کشور ،۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ در استان یزد برگزار می شود.

مهریز ۱۰۰ روحانی دارد و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا