ضریب اشغال تخت های بیمارستانی البرز افزایش یافت
ضریب اشغال تخت های بیمارستانی البرز افزایش یافت
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که شماربستری ها و ضریب اشغال تخت های بیمارستانی استان در موج چهارم بیش از موج های اول تا سوم کرونا است.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، دکتر محمد فتحی روز چهارشنبه در نشست ستاد کرونا استان البرز که با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در استانداری البرز برگزار شد، افزود: بررسی های آماری نشان می دهد که حداکثر ضریب اشغال تخت های بیمارستانی  توسط بیماران کووید ۱۹ در موج سوم کرونا ، ۹۰۰ تخت در البرز بود که اکنون به یک هزارو۱۷۸ تخت رسیده است.

وی با بیان اینکه جمعیت استان البرز به دلیل مهاجرت ها و سفرها بین سه میلیون تا چهار میلیون نفر شناور است، گفت : شمار تخت های بیمارستانی در این استان متناسب با جمعیت استان نیست.

فتحی گفت : اکنون ۲ هزار تخت در بخش دولتی و یک هزار تخت  بیمارستانی در بخش  خصوصی داریم که برای جمعیت میلیونی استان البرز به بیش از این ارقام تخت نیاز است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز بیان داشت : اکنون شهرستان پرجمعیت کرج به لحاظ کرونایی در وضعیت قرمز پر رنگ قرار گرفته ضمن اینکه چهار شهرستان دیگر استان قرمز و ۲ شهرستان نارنجی است.

وی اظهار داشت : با تلاش مدافعان سلامت ، در موج چهارم کرونا شمار فوتی ها به نسبت موج سوم کاهش نشان می دهد که در موج سوم حداکثر فوتی های روزانه به ۳۲ نفر رسید اما در موج چهارم کمتر از این رقم است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت : در موج های اول تا سوم کرونا بیشترین مراجعه بیماران مشکوک و قطعی کرونا به مراکز درمانی بود اما در موج چهارم حجم مراجعه بیماران کووید۱۹ به مراکز بهداشتی استان بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی نقطه قوتی برای مهار کرونا در استان البرز بوده است ، افزود: همکاری سپاه و بسیج با دانشگاه علوم پزشکی ، نقش موثری در کنترل کرونا در این استان پرجمعیت داشته است.

فتحی گفت : همکاری دستگاه های نظارتی با بازدید های مستمر از اصناف استان نقش موثری در مهار این ویروس کرونا داشته که تاکنون در مجموع ۴۶۶ هزاررو ۴۲۲ بازدید از بیمارستان ها و مراکز خصوصی  و اصناف استان انجام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز بیان داشت: اکنون میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان البرز به عدد ۷۶ درصد رسیده که باید به بیش از ۹۰ درصد برسد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۵ هزارو ۷۴۳ دوز  واکسن کرونا در البرز دریافت کرده ایم ، اظهار داشت: از این مقدار تاکنون  بیش از ۱۴ هزار دوز به جامعه هدف تزریق شده و مابقی در حال انجام است.

فتحی گفت : ۲ نقاهتگاه برای بیماران کووید ۱۹ توسط سپاه و هلال احمر در استان البرز پیش بینی شده است.

  • نویسنده : مانا روشن