گرداننده صفحه غیراخلاقی اینستاگرام در البرز شناسایی شد
گرداننده صفحه غیراخلاقی اینستاگرام در البرز شناسایی شد
رییس پلیس فتا البرز از شناسایی و دستگیری گرداننده یک صفحه اینستاگرامی که اقدام به انتشار تصاویر غیر اخلاقی می‌کرد، خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، سرهنگ رسول جلیلیان اظهار داشت که دنبال رصد و پایش شبکه‌های اجتماعی توسط کارشناسان پلیس فتا، صفحه ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام شناسایی  که به اقدام به انتشار تصاویر ناهنجار می‌کرد، از این رو کاراگاهان این پلیس شناسایی گرداننده این صفحه را در دستور کار خود قرار دادند.

وی  افزود: ماموران با تحقیقات گسترده و انجام اقدامات تخصصی و فنی  بر روی صفحه اینستاگرامی فرد مورد نظر را که یک مرد جوان بود شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

وی افزود: متهم پس از دستگیری در ابتدا سعی در کتمان واقعیت داشت، اما هنگامی که با مدارک و مستندات پلیس روبرو شد لب به اعتراف گشود و هدف و انگیزه‌ خود از این کار را افزایش فالور و کسب درآمد در اینستاگرام  اعلام کرد که در نهایت وی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

رییس پلیس فتا البرز به خانواده ها به ویژه والدین توصیه کرد: والدین بایستی همواره در یادگیری سواد رسانه ای کوشا باشند تا بتوانند فرزندان خود را از  تهدیدات و آسیب های فضای مجازی دور نگه دارند و نظارت بیشتری بر عملکرد آنها  داشته باشند، همچنین شهروندان می توانند در صورت مشاهده موارد مشابه، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

  • نویسنده : مانا روشن
  • منبع خبر : پایگاه خبری پلیس فتا