درخواست نمایندگان مجلس برای افزایش سرانه درمانی البرز
درخواست نمایندگان مجلس برای افزایش سرانه درمانی البرز
نمایندگان مردم استان البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره محرومیت این استان در بخش سرانه های بهداشتی و درمانی از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برای رفع این مشکلات تقاضای چاره جویی کردند.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، علیرضا عباسی نماینده مردم شهرستان های  کرج ، اشتهارد  و فردیس  در مجلس شورای اسلامی  روز چهارشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا استان البرز که با حضور وزیر بهداشت و درمان وآموزش پزشکی در کرج برگزار شد ، گفت : طبق بررسی ها  البرز  در سرانه های بهداشتی آخرین استان کشور است .

وی ادامه داد: سالانه بین ۴۰ هزار تا ۸۰ هزار نفر به استان البرز مهاجرت می کنند ؛ اما امکانات بهداشتی و درمانی استان در سطح استان های کشور کمترین است.

عباسی با تشکر و قدردانی از تلاش های شبانه روزی مدافعان سلامت در شرایط کرونایی گفت : این عزیزان با تلاش بی وقفه خود به بیماران سلامتی می بخشند و خدمات آنان بر همگان آشکار است.

وی  افزود: استان البرز ظرفیت های بالقوه ای در بخش بهداشت و سلامت دارد که باید با وحدت و همدلی این ظرفیت ها را ساماندهی و به سرانجام برسانیم.

مهدی عسگری نماینده  دیگر مردم  شهرستان های کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان البرز در تولید محصولات سلامت محور قطب اقتصادی و بهداشتی درمانی کشور است ، گفت : با این وجود در بخش امکانات و تجهیزات درمانی و پزشکی از مناطق محروم کشور به شمار می رود.

وی بیان داشت : این استان در بخش نیروی انسانی و تجهیزات بیمارستان  با کمبود شدید مواجه است و باید با تامین امکانات و نیروی انسانی از سختی کار مدافعان سلامت در البرز کاست.

عسگری گفت : انتظار می رود که مدیریت بیمارستان در حال ساخت  حضرت سید الشهدا (ع) کرج  از وزارت راه و شهرسازی به وزارت بهداشت  و درمان و آموزش پزشکی منتقل شود تا تخصصی تر و زودتر انجام شود ضمن آنکه تکمیل بیمارستان فردیس نیز در اولویت قرار گیرد.

این نماینده مجلس ادامه داد : تکمیل  بیمارستان منطقه ۲۰۰ هزار نفری کمالشهر یکی دیگر از مطالبات مردمی است که نیاز به مساعدت ویژه وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی دارد.

علی حدادی نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ ، طالقان ، چهارباغ و نظرآباد در مجلس  شورای اسلامی دراین نشست گفت :  بیش از ۱۴ ماه تلاش مدافعان سلامت در مبارزه و مقابله با کرونا در کشور و استان البرز ستودنی  است.

وی بیان داشت : تلاش های  شبانه روزی مدافعان سلامت و نیروهای بسیج و انتظامی در این شرایط خاص مثال زدنی و یاد آور ایثارگری و جانفشانی شهدای والامقام و رزمندگان اسلام  در هشت سال دفاع مقدس است.

حدادی گفت : امروز نارسایی ها و مشکلات جدی در زیر ساخت های بخش بهداشت و درمان  استان البرز داریم که انتظار می رود این نارسایی ها مرتفع شود.

این نماینده مجلس بیان داشت : مردم با تمام سختی ها به خصوص دراین شرایط کرونایی در کنار مسوولان بوده و هستند که از همدلی و همکاری آنان کمال تشکر را داریم.

حدادی اظهار داشت : امروز استان البرز زمینه تولید واکسن کرونا و دارو در سطح ملی و فراملی زبانزد است اما این استان پرجمعیت در بخش زیر ساخت های درمانی به توجه ویژه نیاز دارد.

وی افزود: اکنون بیمارستان های امام جعفر صادق (ع)  هشتگرد و امام حسن مجتبی (ع) نظرآباد با کمبود پزشک مواجه هستند  و شهر جدید هشتگرد با  بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت  که  در آینده

نزدیک با واگذای مسکن مهر شمار سکنه آن از ۳۵۰ هزار فراتر می رود، فاقد بیمارستان است که مجوز بیمارستان ۴۶ تختخواتی برای آن صادر شده  است.

حدادی گفت: شهرستان طالقان با توجه به فاصله فراوان با مرکز استان نیازمند تسریع در ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی است ضمن آنکه شهرستان ۱۰۰ هزار نفری چهارباغ بیمارستان ندارد.

  • نویسنده : مانا روشن
  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا