رفع تحریم ها شرط اساسی ملت ایران در برجام است
رفع تحریم ها شرط اساسی ملت ایران در برجام است
نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به مذاکرات برجام گفت : رفع تحریم ها و راستی آزمایی ها شرط اساسی ملت ایران در گفت وگو های برجام است.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت،آیت‌الله حسینی همدانی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی کرج  که بدون حضور عموم مردم و با رعایت پروتکل ها برگزار شد ، خطاب به تیم مذاکره کننده کشورمان گفت: در مذاکرات و رفت و آمد های برجامی دستورات رهبر معظم انقلاب را مد نظر داشته باشند.

وی ادامه داد:  همانطور که رهبر انقلاب فرمودند، ما هیچ عجله‌ای برای رفع تحریم‌ها نداریم، حرفمان هم پیچیده نیست؛ اول، رفع همه تحریم‌ها دوم، راستی‌آزمایی و سوم انجام تعهدات طرفینی.

آیت الله حسینی همدانی افزود:  مقام معظم رهبری بسیار واضح و روشن فرمودند که نباید مذاکرات فرسایشی شود، اما می شنویم که باز آقایان در حال گفت وگوی مرحله به مرحله و گام به گام هستند تا خسارت دیگری به کشور وارد کنند.

وی  با اشاره به جایگاه سست آمریکا در جهان، بیان داشت: امروز ایران در جایگاه ویژه ای قرار دارد، همه می بینند که آمریکا مثل گذشته نیست و کسی قبولش ندارد و نمی تواند کشورها را بر علیه ایران یک صدا کند؛ از طرف دیگر مشغول درگیری جدی با چین و روسیه  است.

امام جمعه کرج گفت: امروز از همه مهم تر قدرت دفاعی ایران است که می تواند از خودش و دوستانش حتی بیرون از مرزهای جغرافیایی کشور دفاع کند و در صورت لزوم اقدام محکم و کوبنده داشته باشد؛ لذا نباید آقایان (تیم مذاکره کننده ) از موضع ضعف در مقابل کشورهای غربی و اروپایی حاضر  شوند.

وی با اشاره به شکست مفتضحانه آمریکا در صحرای طبس،بیان داشت:  پنجم اردیبهشت سالروز شکست مفتضحانه حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس است و البته آمریکا  بیش از ۴۰ سال تجربه شکست از ایران را در صحنه های مختلف دارد  که هرچند به روی خودشان نمی آورند و شرارت ها را ادامه می دهند تا برای ما گرفتاری و زحمت درست کنند.

آیت الله حسینی همدانی افزود:  اعمال سختگیری ها و تحریم های ظالمانه آمریکا  علیه ایران به خاطر شکست های کاخ سفید از ملت ایران است.

رییس  شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به شکست آمریکا در منطقه ،بیان داشت:  امروز جبهه گسترده و فراگیر مقاومت ، آمریکا و صهیونیست ها را  در منطقه احاطه کرده و خواب خوش را از آنها گرفته است .

وی ادامه داد:  استقامت جبهه مقاومت، قدرت نظامی آمریکا و صهیونیستها  را به سخره گرفته و امروز در یمن ، عراق ، سوریه و افغانستان شکست خورده اند.

حسینی همدانی در ادامه گفت: اصابت موشک به نزدیکی تاسیسات هسته ای اسرائیل و نفوذ آن به عمق ۲۰۰ کیلومتری و عبور از گنبد آهنین  شکست دیگری برای صهیونیست ها است  زیرا نتوانستند معلوم کنند چه کسی زده چه جوری زده که این یعنی شکست؛ یعنی به روزهای فروپاشی اسرائیل غاصب  نزدیک می شویم .

وی با اشاره به سخت گیری های همه جانبه آمریکا،گفت: حالا بر ما سخت بگیرند چیزی عوض نمی شود که البته مسوولان دیپلماسی ما باید  این مطلب را خوب درک کنند که کار استکبار تمام است و مرعوب بعضی عملیات ایذایی و سر و صداهایی که در می آورند نشوند.

خطیب جمعه کرج خطاب به مسوولان با بیان اینکه راه مذاکره را یک بار رفته اید،پس به فکر عزت مردم باشید،بیان داشت: شما که وعده های دروغ اینها(غربی ها)  را مکرر در مکرر تجربه کرده اید پس چرا مسیر رفته را می روید؟ من جرب المجرب حلت به الندامه. مردم انقلابی ایران همه سختی ها را تا امروز تحمل کرده اند تا عزتشان محفظ بماند به اسم خدمت به مردم، مردم را خوار نکنید. وی اظهار داشت : همین روزها آمریکایی ها دوباره به گفته خودشان بزرگترین بسته تحریمی را برای ایران در نظر گرفتند.

رییس  شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به بد عهدی های آمریکا، بیان داشت: همین هایی که دم از مذاکره و توافق می زنند همزمان تحریم می کنند یعنی اصلا به هیچ توافقی پایبند نیستند و باز خودشان رسماً می گویند هیچ تضمینی برای اینکه دوباره بعد از توافق از آن خارج شوند وجود ندارد و می گویند و تاکید هم می کنند که موضع ایران را درباره اینکه یک جا تحریم ها را برداریم و راستی آزمایی صورت بگیرد را نمی پذیریم، پس چرا به این جرثومه فساد و حقه بازی دل بسته اید؟

آیت الله حسینی همدانی ضمن تسلیت  عروج سردار سید محمد حجازی معاون سپاه قدس ،بیان داشت: این عزیز ، سالیان عمرش را در راه خدمت به انقلاب و اسلام سپری کرد و منشاء آثار و خدمات کم نظیری در داخل و خارج کشور بود.

وی افزود: بسیج سازندگی و گروه های جهادی از کارهای ماندگار سردار حجازی  است؛ جبهه استکباری از رفتن او خوشحال شدند اما باید بدانند بنیانی که برای مقابله با مستکبران عالم گذاشته شده قائم به شخص نیست و با شهادت سربازانش سست نمی شود بلکه مستحکم تر و بالنده تر می شود.

تاکید بر پرهیز از دخالت در بررسی صلاحیت داوطلبان شوراها 

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به نزدیکی انتخابات شوراها و ریاست جمهوری گفت :  در بحث انتخابات شورراهای شهر و روستا  نباید افراد با اعمال فشار در بررسی صلاحیت ها دخالت کنند.

وی ادامه داد:  مکرر عرض شد افراد ذی نفوذ پشت پرده بگذارند آقایانی که مشغول بررسی صلاحیت ها هستند کارشان را انجام دهند، برخی  فشار می آورند تا  افراد دارای تخلفات آشکار تائید صلاحیت شود که این اقدام چه معنایی دارد؟

نماینده ولی فقیه در استان البرز ادامه داد: از طرف دیگر هم عزیزانی که دست به قلم می شوند تا تائید و یا رد کنند بدانند که لبه جهنم نشسته اند و اگر بدون دلیلی که قانون آن را دلیل می داند «اینکه هر کس از کسی چیزی می داند معیار نیست معیار الزامات قانونی است که در محکمه بتوانند مدرک ارائه کنند»  اقدامی داشته باشند؛ خدای نکرده از روی حب و بغض و امثال اینها برای دنیای دیگران خودتان را جهنمی نکنید این امور حق الناس است که با شهادت هم گناهش بخشیده نمی شود.

خطیب جمعه کرج با تسلیت سالروز رحلت بزرگ بانوی اسلام حضرت خدیجه کبری (س) ، به تشریح گوشه های از فضائل اخلاقی آن حضرت پرداخت .

آیت الله حسینی همدانی بیان داشت:حضرت خدیجه (س) ، بانوی بزرگواری که نَسَب شریفش با رسول خدا درقُصَی‏ بن‏ کِلَاب که جدّچهارم پیامبر است به هم می‏ رسند، یعنی از ذریه حضرت ابراهیم (ع ) است ومتدین به دین حنیف. قبل از اسلام به سه لقب معروف بود: طاهره، ام الایتام و سیده قریش.  با ثروت و جلالی که داشت اشراف حجاز خواستگار او بودند اما به ازدواج با پیامبر راضی شد و خود اقدام کرد چون در رسول خدا (ص) چیزی جز صداقت و پاکی و امانت داری و ذکاوت و فضائل پسندیده نمی دید.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تبریک فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع)   بیان داشت:  ۱۵ماه  مبارک رمضان مصادف با  ولادت پر از نور و برکت کریم اهل بیت امام مجتبی علیه السلام است. یکی از مظلومیت های حضرت این است که به جایگاه رفیع و مقام بلندی که دارند کمتر پرداخته می شود.

وی با اشاره به حدیثی از رسول گرامی اسلام (ص) بیان داشت:در این حدیث، حضرت  امام حسن (ع ) را تجلی عینی اسم الهی احسان معرفی می کند. این وجود نورانی ارتباط با اسماءالله داردو اسماء الله قبل از اینکه لفظی باشند عینی هستند.

  • نویسنده : مانا روشن
  • منبع خبر : روابط عمومی امام جمعه کرج