محدودیت های کرونایی در البرز تمدید شد
محدودیت های کرونایی در البرز تمدید شد
مسوول کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا و مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان البرز از تمدید محدودیت های کرونایی در این استان به مدت یک هفته دیگر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، ناصر مقدم با اشاره به مصوبات جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا البرز گفت: بنا بر گزارش روزانه وضعیت کرونایی و بر اساس آمار مبتلایان و متوفیان کرونایی که در جلسه اخیر ستاد کرونای البرز ارائه شد، شهرهای طالقان و اشتهارد در وضعیت نارنجی و پنج  شهرستان دیگر استان البرز همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی اضافه کرد: به همین منظور  اجرای طرح مدیریت هوشمند محدودیتهای کرونایی، برای یک هفته دیگر و تا ۱۰ اردیبهشت تمدید و اجرا خواهد شد.

مقدم گفت: با وجود اجرای ذوباره  محدودیت های کرونایی از ۲ هفته گذشته،  هنوز به مرحله و نتیجه مطلوب نرسیده ایم و بنا بر گزارش های مختلف در حوزه کرونا، به ناچار این محدودیت ها برای یک هفته دیگر نیز ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد:اجرای این محدودیت ها، هزینه های زیادی را به مردم و دولت تحمیل می کند و باید هرچه زودتر با رعایت حداکثری دستورالعمل های بهداشتی و التزام به استفاده از ماسک و شستشوی دست ها و نیز خروج حداقلی از منازل، عزمی همگانی را در مقابله با این ویروس خطرناک داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز افزود: مسوولان  بخش های مختلف استان، در کنار کادر خدوم و جهادگر بهداشت و درمان که در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا هستند قریب به ۱۴ ماه است که با وجود تنگناها و کمبودهای متعدد، تلاش و برنامه ریزی می کنند تا آثار و تبعات انتشار ویروس کرونا را به حداقل برسانند.

مقدم عنوان کرد: اما بواسطه شرایط نامساعدی که پس از تعطیلات نوروز بوجود آمد، شاهد افزایش چشمگیر مراجعات به مراکز درمانی و بیمارستانها هستیم و این وضعیت، نتایج حاصل از آن همه تلاشها و تدابیر را خنثی می نماید.

وی ادامه داد:  در همین راستا خروج از این وضعیت نامطلوب نیز مستلزم یک عزم و تلاش همگانی است و تنها تلاش مسوولان و مشارکت و همکاری مردم، ضامن غلبه بر کرونا است که امیدواریم با افزایش این تلاشها و همکاری ها شاهد روزهای بهتری برای کشور و استان  باشیم.

  • نویسنده : مانا روشن
  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز