بررسی صلاحیت شوراهای فردیس طبق موازین قانونی انجام شده است
بررسی صلاحیت شوراهای فردیس طبق موازین قانونی انجام شده است
فرماندار فردیس اعلام کرد که در بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان طبق موازین قانونی و رعایت اصل بی طرفی کامل انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، ابوالفضل اینانلو روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ما وظیفه قانونی خود را در هیات اجرایی انجام دادیم، چراکه نمی توانیم خلاف قانون و مقررات عمل کنیم، ضمن اینکه کوچکترین تخلف نیز در هیات اجرایی در چهارچوب قانون قابل پیگیری است.

وی گفت: با وجود اینکه هیات اجرایی این دوره از انتخابات در این شهرستان وظایف قانونی خود را انجام داده است، اما متاسفانه شاهد آن هستیم که در بعضی مجامع و گروه ها یا برخی افراد در  شهرستان فردیس ، مبادرت به کارهای خلاف عرف و قانون می کنند.

اینانلو  تاکید کرد: به عنوان نمونه در حالی که هنوز هیچ خبری از نهایی شدن صلاحیت های داوطلبان شوراها نبود، اما برخی ها دست به تهیه تومار مبنی بر اینکه «ما از عملکرد هیات نظارت حمایت می کنیم » یا اینکه «عملکرد هیات اجرایی را محکوم و رد می کنیم» زدند که  در واقع چنین  اقداماتی به هیچ وجه جایگاه قانونی ندارد.

وی ادامه داد: هر کسی وظیفه قانونی دارد و قانون برای همه فصل الخطاب است، همانگونه که مقام معظم رهبری، رییس جمهوری و سایر مجریان، اعم از وزیر کشور، استاندار و دیگر دست اندرکاران مر قانون را مورد تاکید  قرار داده اند، بنابراین هیات اجرایی نیز ملزم به اجرای دقیق قانون است.

فرماندار فردیس تاکید کرد: هیات اجرایی  انتخابات فردیس همه موارد را طبق قانون مورد بررسی قرار داده و اگر هم کوچکترین اشکال قانونی وجود داشته باشد، هر کسی حق اعتراض شخصی دارد و طبق روال قانونی باید مورد رسیدگی قرار گیرد، نه در مجامع عمومی.

اینانلو توضیح داد:  برخی داوطلبان رد صلاحیت شده می توانند از طریق مجاری قانونی شکایات خود را مطرح کنند و این شکایت برابر با قانون بررسی خواهد شد.

وی گفت: ۹ عضو هیات اجرایی  انتخابات فردیس از افراد متدین و  با سابقه درخشان  بوده و  سال ها در  عرصه  فرهنگی و مذهبی فعالیت داشته اند.

اینانلو تاکید کرد: داوطلبانی که تایید صلاحیت شده اند نیز باید شئون اخلاقی و قانونی  را در زمینه تبلیغات رعایت کنند.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه سال جاری در کشور برگزار می شود.

  • نویسنده : مانا روشن
  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا