تولید انبوه واکسن کووایران برکت در البرز آغاز شد
تولید انبوه واکسن کووایران برکت در البرز آغاز شد
تولید انبوه واکسن کوو ایران برکت روز سه شنبه در شهرک دارویی برکت با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان امام راحل آغاز شد.

استاندار البرز در مراسم رونمایی از اولین محصول تولید شده واکسن کووایران برکت (۳۰۰ هزار دوز واکسن) در فاز یک کارخانه تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که روز سه شنبه در محل شهرک دارویی برکت با حضور تعدادی از  مسئولان انجام گرفت، افزود: فاز اول تولید واکسن کووایران برکت  امروز به صورت رسمی آغاز شد و تا تیر ماه امسال حدود ۱۰ میلیون دوز از این واکسن عرضه می شود.

زیزاله شهبازی اضافه کرد: واکسن های دیگری نیز مراحل تحقیقاتی خود را در موسسه رازی، پاستور و اکتوورکو که در البرز مستقر هستند به پایان رسانده اند.

وی  در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه  این استان با ظرفیت های موجود در حال تبدیل شدن به هاب دارویی کشور است اظهار داشت: ۷۰ درصد از تولید داروی کشور در این استان است.

شهبازی افزود: امروز شاهد آغاز تولید یک محصول مهم و استراتژیک برای کشور در البرز هستیم.

وی با بیان اینکه شهرک دارویی برکت در منطقه ویژه اقتصادی ساوجبلاغ مستقر است، ادامه داد: همچنین در این روز به صورت رسمی اعلام شد که ساوجبلاغ به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شد.

استاندار البرز افزود: دولت، نهایت همراهی و همکاری و ایجاد تسهیلات لازم را برای مطالعات، تولید و عرضه واکسن کرونا داشته است.

شهبازی گفت: مفتخریم که چنین دانشمندان فرهیخته و ارزشمندی در پهنه جمهوری اسلامی ایران حضور دارند و در البرز نیز به شکل ویژه ای فعالیت دارند.

  • نویسنده : مانا روشن