مینو محرز: مردم نگران تهیه و تزریق واکسن کرونا نباشند
مینو محرز: مردم نگران تهیه و تزریق واکسن کرونا نباشند
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا و متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به تولید داخلی واکسن کرونا در کشور توسط شرکت های مختلف گفت که این اطمینان خاطر را به مردم می دهیم که در این خصوص نگرانی نداشته باشند.

مینو محرز روز سه شنبه در مراسم رونمایی از اولین محصول تولید شده واکسن کووایران برکت (۳۰۰ هزار دوز واکسن) در فاز یک کارخانه تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در محل شهرک دارویی برکت در البرز افزود: واکسن ایرانی کرونا به زودی به بازار می آید، بنده نیز همین واکسن را در مرحله اول و دوم تزریق و به خوبی مصونیت و اثر بخشی دارد.

وی اضافه کرد: با تولید واکسن توسط شرکت های داخلی اینکه دیگر کشورهای خارجی به ما واکسن بفروشند و یا نفروشند مهم نیست و این یک افتخار برای ایران و ایرانی ها محسوب می شود.

محرز گفت: این تولیدات توسط جوانان این مرز و بوم و  با تلاش شبانه روزی که  بسیاری از آنها ماه ها است که به خانه هایشان نرفته اند تولید شده است.

وی با بیان اینکه کمبودی در زمینه تولیدات دارویی در کشور وجود ندارد خاطر نشان کرد: هر دارویی که نیاز است در داخل کشور تولید و امیدواریم که واکسن کرونا نیز به زودی وارد بازار شود.

محرز گفت: بنده به شخصه نیز واکسن کووبرکت را تزریق و از ایمنی آن به خوبی آگاهم.

فاز اول تولید واکسن کووایران برکت  امروز به صورت رسمی آغاز شد و تا تیر ماه امسال حدود ۱۰ میلیون دوز از این واکسن عرضه می شود.