همکاری بخش صنعت و ورزش به صورت خیریه جوابگو نخواهد بود
همکاری بخش صنعت و ورزش به صورت خیریه جوابگو نخواهد بود
تولید کننده و رییس هیات نجات غریق و غواصی اشتهارد با اشاره به موضوعات مطرح شده در خصوص پیوند ورزش و صنعت با هدف ارتقای زیر ساخت های ورزشی در این استان گفت که اکنون این پیوند به صورت کمک های موردی و به عبارت ساده تر خیریه در حال انجام است که این روند جوابگو نیست.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت،سیامک شادافزا روز جمعه  افزود: همکاری بخش ورزش و صنعت یک اقدام ابتکاری از سوی ورزش و جوانان شهرستان اشتهارد بود که در صورتی که با سازماندهی بهتر، هدفمند و به صورت الگو وار برای تمام صنعتگران می توانستیم شاهد این باشیم که به بهترین شکل ممکن اجرایی شود که این مهم تاکنون صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: در واقع هدف اصلی از این طرح این بود که از بخشی از امکانات صنعتگران در شهرک های صنعتی اشتهارد چه از نظر مالی و چه از نظر کالایی برای ارتقای ورزش شهرستان که در نهایت موجب توسعه هر چه بیشتر زیر ساخت های ورزش استان می شود بهره برد.

شادافزا عنوان کرد:  در عمل می بینیم که این اقدام به صورت مقطعی صورت گرفته و در عمل به نتیجه ای که دنبال آن بودیم تا کنون نرسیده ایم این در حالی بود که نظر ما به عنوان یک تولید کننده و افرادی که در بخش ورزش نیز فعال هستند این بوده و هست که این اقدامات به صورت تجمیعی انجام شود.

وی ادامه داد: در واقع اعتقاد ما بر این هست که در هر شهرک صنعتی با استفاده از ظرفیت های آن یک مجتمع ورزشی به صورت مشترک ایجاد شود نه اینکه هر کارخانه ای برای خود یک زمین ورزشی راه اندازی که به نظر بنده این کار نمایشی است و به هیچ عنوان تاثیری در ورزش شهرستان نخواهد گذاشت.

رییس هیات نجات غریق و غواصی اشتهارد خاطر نشان کرد: محیط  کارخانه ها بسته بوده و این طبیعی است که هیچ کارخانه داری راضی نمی شود که از فضاهای موجود در آن به دلایل امنیتی و مسایل دیگر به صورت عمومی مورد بهره برداری قرار گیرد چرا که نظم کارخانه نیز به هم می خورد پس در نهایت راه اندازی زمین ورزشی در هر کارخانه ای در واقع مختص به پرسنل همان کارخانه می شود و این دیگر تاثیری در توسعه ورزش شهرستان نخواهد داشت.

شادافزا گفت: انتظار ما این بود که از فضاهای خالی که در شهرک ها از جمله شهرک صنعتی کوثر  اشتهارد وجود دارد و در زمینی به عنوان مثال به مساحت یک هزار متر مربع و با مشارکت سرمایه گذاران این امکان فراهم می شد که بتوانیم در این محل ها مجتمع های چند منظوره و مجهز که علاوه بر پرسنل تمام واحدها مردم اشتهارد نیز قابلیت استفاده از آن را داشته باشند ایجاد کنیم، نه اینکه هر واحدی به صورت مجزا برای خود یک زمین ورزشی که مردم عادی از آن نمی توانند استفاده کنند راه اندازی کند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر راه اندازی چنین مجتمع هایی علاوه بر توسعه زیر ساخت های ورزشی در شهرستان این امکان را نیز می تواند فراهم کند که شاهد راه اندازی دیگر زیر ساخت ها در این مجتمع ها از جمله ساخت استخر مجهز باشیم.

تولید کننده اشتهاردی دومین ضعف در رابطه با پیوند صنعت و ورزش را عدم آموزش صنعتگران و اینکه توسعه زیر ساخت ها در سطح بالاتر برای یک صنعتگر و ورزش شهرستان چه مزایایی در بر خواهد داشت را عنوان و بیان داشت: تبلیغات از سوی حامی مالی و اینکه مزایای این اقدام برای یک صنعتگر چه خواهد بود مسایلی نیست که صنعتگران ما بر روی آن اشراف کافی داشته باشند و بایستی در این خصوص به آنها در این رابطه که با کمک به ورزش چه مزایایی شامل حالشان خواهد شد آموزش های لازم داده می شد که چنین اتفاقی نیافتاده است.

شادافزا گفت: در نتیجه امروز می بینیم که مساله کمک کردن به ورزش شهرستان به دلیل نداشتن آموزش های مناسبت تبدیل به یک کار مقطعی، صدقه وار و خیریه ای شده که به هیچ عنوان در شان ورزش و ورزشکاران نیست و بنده به عنوان یک ورزشکار و از سوی دیگر یک صنعتگر با این نوع ارتباط به شدت مخالف هستم چرا که کارهای خیریه ای به هیچ عنوان ادامه دار و نتیجه بخش نخواهد بود.

بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در البرز قرار دارند.

همچنین بیش از ۱۵۶ هزار ورزشکار سازمان یافته در رشته های ورزشی مختلف در این استان مشغول به فعالیت هستند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا