ورزشکار نهاوندی و یک دنیا افتخار
ورزشکار نهاوندی و یک دنیا افتخار
فرشید پاهنگ متولد نهاوند است که قهرمانی جهان و نایب قهرمانی آسیا و چند قهرمانی و نایب  قهرمانی مسابقات بین المللی سطح حرفه ای و کشوری  را در رشته های ترکیبی رزمی و میکس فایت در رزومه ورزشی خود دارد.
به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، وی  ورزش را در  کوچه و محله  های خاکی و بدون هیچ امکانات ورزشی خوبی شروع کرد که در همان سنین نوجوانی وارد دنیای حرفه ای شد و طولی نکشید که در اولین مسابقه خود در رقابت‌ های قهرمانی سطح کشوری توانست نایب قهرمان ایران شود.
در ادامه گفتگویی را با این قهرمان پر افتخار کشورمان  انجام داده ایم که با هم می‌خوانیم:
🔹چطور شد این رشته ورزشی را انتخاب کردید؟
چون به ورزش علاقه زیادی داشتم، حتی در نونهالی و کودکی از پشت شیشه های باشگاه ها داخل باشگاه رو نگاه میکردم و دلم میخاست مثل اونا تمرین کنم اما بخاطر سن کم به محیط های ورزشی راهم نمیدادن و این کار منو بیشتر جذب میکرد تا عزمم رو جزم کنم ورزش کنم و اولین ورزشی که انتخاب کردم کشتی بود و یواش یواش به مرور زمان به ورزش های رزمی و دفاع شخصی علاقمند شدم و تونستم در همون اوایل مقام های چشم گیری کسب کنم.
🔹ازسطح مسابقات در سنین نونهالان توضیح بدهید؟
 بیشتر در این سن آدم شور و هیجان کودکی داره و شوق خیلی زیادی برای موفق شدن در مسیرش پیدا میکنه و لازم به ذکره خانواده هام باید بیشتر بها به این سن بدن چون تمام تصور سازی از این سن شروع میشه و میتونه پل بسیار مهمی در این باشه در مسیر موفق شدن و قهرمانی.
🔹شیرین‌ترین و تلخ‌ترین خاطره ورزشی تان چیست؟
 شیرین ترین لحظه ورزشیم زمانی بود که برای اولین بار به مسابقات حرفه ای بین المللی که در استان لرستان برگزار می شد دعوت شدم و با یاری خانواده و دوستان عزیزم تونستم قهرمانی در این مسابقات و پل شروع دنیای حرفه ای خودمو داشته باشم .
قطعا هر ورزشکاری تلخی ها و ناکامی های زیادی در مسیرش میبینه اما تلخ ترینش زمانی بود که به علت فقر مالی نتونستم در مسابقات جهانی در  رده سنی جوانان که در کشور روسیه برگزار می شد حضور پیدا کنم ،اوایلش خیلی ناراحت شدم اما خودم رو جمع کردم و تمریناتم رو بیشتر کردم و در بزرگسالان قهرمان جهان شدم.
🔹پیشنهادتان برای پیشرفت این رشته ورزشی در کشور چیه چیست؟
 اینکه متکی به خودت باشی و ورزشتو جدی بگیری به هیچ کسی هم احتیاج نداری چون خدا بندشو تو هیچ مسئله ای تنها نمیزاره حتی اگه سخت ترین لحظه هام در پیش داشته باشی.
🔹ورزش در کشور چه مشکلاتی دارد؟
همه کشور های دنیا در ورزش مشکلات دارن اما مشکلات ورزشکاران کشور ما بیشتر  درخصوص حمایت های کاری و مالی هستش که اگه بتونن تو بخش اشتغال حمایت بیشتری کنند ورزشکارامون از امینت مالی بهتری بهره دار میشن و با روحیه بهتری به مسیرشون ادامه میدن.
🔹از مسئولین  درخواستی دارید؟ اینکه حمایت ها همیشه مالی نیست یک ورزشکار حرفه ای با سخت ترین رژیم های غذایی و روزی  چند بار تمرین طاقت فرسا کار میکنن که مردم کشورش رو سربلند کنن مسئولین محترم میتونن حتی با یک شاخه گل و شندین درد دلشون  روحیه بهتری به ورزشکارا بدهند.
🔹هدف‌تان از ورود به این رشته ورزشی چه بود؟
 هدفم فقط مبارزه به نه شندین بود چون همه بهم میگفتن نه نمیتونی و من میخواستم قهرمان دل خودم بشم و برای دل خودم بجنگم و به دست بیارم تمام اون چیزایی که همه منو از داشتنش میخاستن ناامید کنند.
🔹اولین کلمه ای که با شنیدن کلمات زیر به ذهن‌تان می‌رسد را بفرمایید:
ورزش : بمب روحیه سازی.
قهرمانی: هدفمند کردن خواسته هات
جهانی:سکوی پر افتخاری که خداوند به هرکسی که تلاش شبانه روزی براش کنه فقط اهدا میکنه.
اسطوره: اسطورم فقر بود ،ازش درس بزرگی گرفتم که برای اینکه چیزی بخای باید بیشتر براش زحمت بکشی تا بتونی به دستش بیاری.
🔹صحبت پایانی:
هیچ وقت اشتباه نگیر مسیرتو با هرکسی،  با هرکسیم مقیاس بندی انجام نده بهترین خودت باش و بهترین عمل کرد خودت رو ارائه بده نعمت روی زمین قسمت پرو هان است ،به دستش میاری قعطا فقط تلاش تلاش واراده و توکل به خدا…
  • نویسنده : مانا روشن