بررسی جایگاه آموزش عالی در بیانیه گام دوم انقلاب در ستاد سحر
بررسی جایگاه آموزش عالی در بیانیه گام دوم انقلاب در ستاد سحر
جلسه اعضای شورای راهبردی و رؤسای کمیته های تخصصی ستاد سحر با موضوع جایگاه آموزش عالی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در محل ساختمان ستاد سحر واقع در میدان ولیعصر برگزار گردید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی وکیل ملت در این مراسم دکتر فرهاد زیویار ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز ارتحال حضرت امام خمینی و شهدای قیام پانزده خرداد سال ۱۳۴۲ به ذکر تاریخچه ای از دلایل تشکیل ستاد سحر در دوره قبلی انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ پرداخت.
ایشان سپس به أهمیت و حساسیت انتخابات ریاست‌جمهوری در این مقطع و تعیین سرنوشت کشور اشاره نمود و بر این نکته تاکید داشت از مهمترین دلایل اهمیت قوه مجریه ابن است که حدود ۹۰ درصد بودجه کل کشور در اختیار این قوه یعنی با قوه مجریه می باشد
ایشان در ادامه رویکرد انتخابات ریاست جمهوری این دوره را همانند انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۶۰ دانست. از سوی دیگر طرح بیانیه و مانیفست گام دوم انقلاب در این شرایط را از دیگر دلایل اهمیت انتخابات پیش رو برشمرد.
دکتر زیویار در ادامه صحبت‌های خود بر اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط دولت آینده و حساسیت های مورد نظر از سوی نیروهای انقلابی و ارزشی جامعه را از دیگر موارد مهم انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ برشمرد.
دکتر محمد مهدی طهرانچی رییس محترم دانشگاه آزاد اسلامی سخنران بعدی این مراسم بود.
دکتر طهرانچی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد به ذکر انتخاب اصلح و معیارهای این انتخاب از سوی مردم پرداخت.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه صحبت‌های خود به موضوع گام دوم و برکات انقلاب اسلامی اشاره کرد. وی در ادامه بر این نکته تاکید داشت که بیانیه گام دوم به معنای آن است که دانشگاه باید در اختیار مردم و برای خدمت مردم باشد.
دکتر طهرانچی همچنین بر این موضوع که آموزش عالی مسأله دولت کنونی نبود و این دولت به مسائل آموزشی و علمی برای ایجاد تحول در جامعه توجه چندانی نداشت موضوعی که از نظر مردم به آینده فرزندانشان وابسته بود.
ایشان در ادامه با ذکر عناصر هفت گانه گام دوم انقلاب اسلامی بر این موضوع اشاره کرد که ساختار کنونی آموزش عالی در کشور چندان کاربردی و نتیجه بخش نیست و لذا در حال حاضر نیازمند تغییر اساسی و زیربنایی در آموزش عالی کشور هستیم. این بدان معناست که دانشگاه امروز مسأله نیست بلکه حل مسأله است و دانشگاه بایستی موتور پیشران توسعه و پیشرفت کشور باشد.