اصلاح مصوبه شعاع ۱۲۰ کیلومتری به تاریخ پیوست؟
اصلاح مصوبه شعاع ۱۲۰ کیلومتری به تاریخ پیوست؟
مصوبه شعاع 120 کیلومتری برای شهرک صنعتی اشتهارد که در اوایل سال گذشته به عنوان یکی از افتخارات دولت مطرح و از آن به عنوان دستاوردی بی نظیر برای صنعتگران البرزی عنوان و در این میان از جیب صنعتگران چه افرادی نبودند که مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، در میان تعریف ها، تمجید و تقدیرها از دست اندرکاران تحقق این مصوبه پس از سال ها در تابستان سال گذشته بود که سازمان امور مالیاتی کشور تبصره ای بر این مصوبه افزود: تبصره ای که آب پاکی را بر روی دست بیش از ۴۰۰ واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک صنعتی اشتهارد ریخت، مبنی بر اینکه این مصوبه تنها شامل واحدهایی می شود که از اردیبهشت ۹۹ نسبت به اخذ مجوز پروانه بهره برداری اقدام کرده اند می شود و دیگر واحدها امکان این مصوبه را ندارند.

با افزوده شدن این تبصره که سبب بازگشت ناامیدی به بزرگ ترین شهرک صنعتی کشور شد مدیران استانی یکی پس از دیگری بیانیه و عنوان کردند که این موضوع را به صورت جدی پیگیری و اجازه نخواهند داد که حق تولید کنندگان در این رابطه ضایع شود.

امروز با گذشت حدود یک سال از افزوده شدن این تبصره که دل بسیاری از صنعتگران که این بار با هزاران وعده و وعید و با هدف اشتغال زایی و تولید به کمک این مرز و بوم عزم خود را جزم کرده بودند به درد آورده بود صنعتگران مستقر در شهرک صنعتی اشتهارد که طبق مصوبه سازمان امور مالیاتی دیگر شامل حال معافیت های مالیاتی نمی شوند در یک ۲ راهی عجیب گیر افتاده اند از یک سو پرداخت های مالیاتی که قرار نبود دیگر باشد و از سوی دیگر برنامه هایی که نقش بر آب رفت.

اگر چه طبق آخرین شنیده ها در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان مانع زدایی، تولید و پشتییانی ها نامگذاری شده با موضوع اصلاح تاریخ لازم الاجرا شدن معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی واقع در شهرک صنعتی اشتهارد در جلسه کمیسیون فرعی کمیسیون اقتصاد هیات دولت مطرح و مورد موافقت قرار نگرفته است.

اینکه از جیب صنعتگران از بانیان این مصوبه ناقص با هزاران  بوق و کرونا رسانه ای در همان روزهای ابتدایی سال ۹۹ تقدیر شد از یک سو و در ۲ راهی قرار گرفتن شان که با هزاران امید به این شهرک برای سرمایه گذاری و باز کردن سفره ای به پهنای ایران اسلامی آمده بودند از سوی دیگر  سرمایه گذاران را که از آنها به مبارزان خط نخست جبهه اقتصادی یاد می شود را با دست انداز و چالش های زیادی مواجه کرده است.

این مشکل در حالی به مشکلات صنعتگران مستقر در شهرک صنعتی اشتهارد افزوده شده که این روزها این صنعتگران که تنها به عشق تولید و خدمت پای کار هستند با مشکل جدی قطعی های گسترده برق مواجه هستند قطعی های با بی برنامه و بدون برنامه که تولید را به شدت تحت تاثیر قرار داده و سبب اعتراض آنها شده است.

سوال اساسی این است که در سال مانع زدایی، تولید و پشتیبانی اینگونه مانع تراشی برای واحدهای تولیدی و صنعتی که با هزاران مشکل پای کار هستند چه معنی و تعبیری می تواند داشته باشد؟

 

 

  • نویسنده : مانا روشن