فریادهای صنعتگران اشتهارد و گوش های ناشنوا
فریادهای صنعتگران اشتهارد و گوش های ناشنوا
در حالی که امروز صنعتگران شهرک های صنعتی استان البرز با بی برقی های گسترده ای مواجه که آنها را در یک قدمی ورشکستگی و تعدیل نیرو قرار داده اما جابه جایی ها مدیریتی به نظر می رسد که از هر مساله ای در شرکت شهرک های صنعتی این استان مهم تر است.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، قطعی های گسترده برق و آب امروز تبدیل به یکی از مهم ترین معضلات در شهرک های صنعتی استان البرز شده، معضیلاتی که به گفته خود صنعتگران گوش شنوایی نیز برای شنیدن این مدافعان اقتصاد کشور وجود ندارد و کارد به استخوان هایشان رسیده است.

این در حالی است که تنها خواسته این صنعتگران این است که اگر قطعی برقی نیز قرار است صورت بگیرد طبق همان اعلام و برنامه زمان بندی باشد تا بتوانند طبق همان برنامه ریزی و فعالیت های تولیدی خود را انجام بدهند این در حالی است که نه تنها طبق برنامه خاموشی ها صورت نمی گیرد بلکه در روزهای اخیر شاهد هستیم که روزانه بین ۷ تا ۹ ساعت نیز قطعی برق در این شهرک صورت می گیرد.

در این بین از صنعتگران خواسته می شود که برنامه های تولیدی خود را به ساعت های پایانی شب موکول نمایند اما با وجود اینکه تعدادی از تولید کنندگان در همین ساعت های اعلام شده با نیروهای خود بر سر محل کارهایشان حضور می یابند در ابتدای تولید و یا در زمان آماده سازی دستگاه ها به یک باره و بدون اطلاع قبلی برق قطغ که علاوه بر خسارت های مالی عواقب جبران ناپذیری از نظر احتمال آتش سوزی نیز دور از ذهن نیست.

صنعتگران اشتهاردی امروز به وضعیت بحرانی رسیده اند، وضعیت بحرانی که زنگ خطری از نظر اقتصادی و امنیتی می تواند باشد و انتظار می رود که هر جه سریعتر برای بزرگ ترین شهرک صنعتی کشور راهکاری اساسی اندیشیده شود.

قطعی برق که در نهایت سبب بالا رفتن ضایعات، خسارت به واحدهای تولیدی و صنعتی و در نهایت تعدیل نیرو شده معضلاتی که در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان تولید، مانع زدایی و پشتیبانی ها نامگذاری شده منافات زیادی دارد.

به قول صنعتگران حاضر در این شهرک تماس هایشان با بسیاری از مسوولان بی جواب مانده و در حال چنگ زدن به هر وسیله ای هستند تا از این معضل که تولید و اشتغال این مرز و بوم را نشانه رفته خارج شوند.

مهدوی تولید کننده لوله های پلی اتیلن در گفت وگویی با خبرنگاران می گوید: منکر بحران در کشور و اینکه قطعی هایی بایستی صورت بگیرد نمی شویم، طبق برنامه از ساعت ۱۲ تا ۱۸ قرار شد که برق شهرک قطع شود اما این قطعی در روزهای اخیر از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۹:۳۰ به طول انجامیده است.

وی اضافه کرد: به مراجع مختلفی از فرمانداری گرفته تا دادگستری برای حل این مشکل مراجعه کرده ام، ای کاش آقایان می دانستند که تولید به خاک سیاه نشسته ایم.

مهدوی ادامه داد: ضایعات کارخانه من به حدی رسیده که به هیچ عتوان قابل جبران نیست.

وی اظهار داشت: شرکت شهرک های صنعتی، فرماندار و پرق اگر نمی توانید کاری انجام بدهید استعفا بدهید تا این احساس به ما دست بدهد که یک کاری انجام داده اید.

مهدوی گفت: نه اینکه به دلیل کرونا همه جا را تعطیل و در خانه هایشان نشسته اند، دیروز به فرمانداری مراجعه و تمام آن تعطیل بود.

صفویان دیگر صنعتگر البرزی نیز در این باره گفت: از تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ طبق برنامه اعلام شده روزهای شنبه و سه شنبه ۴ ساعت قطعی برق داشته ایم و این طبق روال تا یازدهم تیرماه انجام می شد.

وی اضافه کرد: از یازدهم تیرماه اعلام قطعی به مدت ۶ ساعت از ساعت ۱۲ ظهر تا ۶ به ما شد، این در حالی است که اولا مدت آن خیلی زیاد است و ثانیا طبق برنامه نیز انجام نمی شود.

وی ادامه داد: این در حالی است که در ساعت ۱۲ شب نیز قطعی برق داشته ایم، در این بین مسوولان شهرک صنعتی استان برای جوابگویی کجا هستند، با هر کسی نیز که صحبت می کنیم می گویند که به ما ارتباطی ندارد.

صفویان گفت: یا این شرایط با مشکلاتی مانند دارایی و ارزش افزوده نیز مواجه هستیم که تمام مبالغ نیز باید سر وقت به این دستگاه ها پرداخت شود، تکلیف را روشن کنید اگر قرار است کار نکنید به ما بگویید که کار را تعطیل کنیم برویم.

هر آنچه گفته شد گوشه ای از مشکلات بزرگ ترین شهرک صنعتی کشور است، شهرکی که ظاهرا گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات آن وجود ندارد و صنعتگران در یک قدمی بحران قرار گرفته اند.