یکی از مسائل مشکل‌ساز انتصابات غیرتخصصی و غیر کارشناسانه است
یکی از مسائل مشکل‌ساز انتصابات غیرتخصصی و غیر کارشناسانه است
امام جمعه شهر کرج گفت : کسانی که تحصیلات غیر مرتبط دارند را در جاهای تخصصی نصب می‌کند که این انتصابات غیر تخصصی مشکل ساز است.

به گزارش خبرنگار وکیل ملت، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی‌همدانی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرج که در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به انتصابات غیر تخصصی بیان داشت:این استان به خصوص شهر کرج به اندازه ی کافی مشکل دیده هست با بی تدبیری مشکلاتش را افزون نکنید، من مدتی صبر کردم پیغام تذکری هم فرستادم دیدم نه متأسفانه گوش شنوایی نیست و دائم هزینه درست می‌کنند برای منطقه ما .

وی در ادامه  گفت: این مسلم است که شورای شهر طبق قانون حق ندارد و نمی‌تواند برای شهردار مصداق تعیین کند که چه کسی را برای چه مسئولیتی نصب کند؛ این از اختیارات شهردار است و خود او پاسخگوست؛ اما شورا حتماً باید از شهردار سوال کند که مبنای او برای انتخاب افراد چیست؟ کسانی که تحصیلات غیر مرتبط دارند را چرا درجاهای تخصصی نصب می‌کند و بدون استعلام که یک‌وقت اینجا عرض کردم این کار را نکنید و هزینه نسازید. چقدر باید هزینه بدهد این شهر؟!

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه بعضی برای تبرئه خودشان حاضرند تمام دستگاه‌های حاکمیتی را با جوسازی و افترا و دروغ‌پراکنی زیر سوال ببرند و افکار عمومی را ناراحت کنند، گفت: گاهی انتقاد از یک روش و یک دستگاه است، قابل‌بحث است و مطالبه گری یعنی همین این‌ها اشکال ندارد اما در جلسه‌ی رسمی کسی به خودش اجازه دهد دستگاه‌ها را متهم کند و زیر سوال ببرد قابل‌پیگیری قضائی است و نباید مسامحه کنید فوراً پیگیری کنید تا هر کس که کم‌کاری و ناتوانی در کار دارد با مظلوم‌نمائی و امثال این روش‌ها فرار از پاسخ نداشته باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه من آنچه شرط بلاغ بود عرض کردم، گفت: مسائل شهر را پیچیده‌تر از این نکنید من دوستانه به شما تذکر می‌دهم. متأسفانه بی‌اخلاقی زیاد است. دستگاه مربوطه کسی را به اتهامی می‌گیرد؛ خب وظیفه‌اش است که بگیرد، چرا فشار می‌آورید؟ چرا تهمت می‌زنید؟ چرا ناسزا میگویید؟ بگذارید کارشان را بکنند. مسیرش طی می‌شود تا خب معلوم شود قضیه چیست و آیا درست عمل شده یا غلط عمل شده! همه این‌ها مسیر قانونی دارد. سکوت کنید تا ببینیم قضیه چیست. چرا هوچیگری و جنجال می‌کنید؛ با آرامش دستگاه‌ها رسیدگی می‌کنند تا حق مطلب روشن شود و الا هرج‌ومرج می‌شود.

امام جمعه کرج ادامه داد: اگر برای یک عنوان کسی محکوم شد و عناوین دیگری داشت باز کسی حق ندارد عناوین دیگرش را به رخ بکشد. حرام شرعی است، منکر است. جرمش را می‌کشد. بی‌ادبی و بی‌اخلاقی در اسلام نداریم، در عرف نداریم، در روابط انسانی نداریم. این کارها را نکنید. فضای مجازی را آلوده می‌کنند یک عده. از این‌طرف و آن‌طرف با احقاد و کینه‌های گذشته خودشان می‌گویند خوب شد افتاد در جوب بگذار ما هم دو تا لگد بزنیم. این کار را نکنید. این چرخه می‌چرخد. خیلی از کسانی که من لااقل در استان دیدم راجع به کسی چیزی گفتند، فردایش خودشان مبتلا شدند. همین چرخه تکرار شد. از آن‌طرف عده دیگری فشار بیاورند به دستگاه‌ها. دستگاه‌ها با ضرس قاطع محکم و مستحکم وظیفه‌شان را درست انجام بدهند و ملامت هیچ ملامت کننده‌ای را اهمیت ندهند و به مر قانون عمل کنند.

وی با  اشاره به دوازدهم آذرماه سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸ و روز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، بیان داشت: مسئله قانون و قانون‌مداری مثل مسئله عدالت اجتماعی که ثمره و نتیجه قانون است از مباحث مهم جامعه است و تا عدالت اجتماعی محقق نشود افرادی خود را ملزم به رعایت آن نمی‌دانند و با تمرد از قانون هرج‌ومرج درست می‌کنند

امام‌جمعه کرج با تأکید بر اینکه پیامبر اسلام در مورد کسانی که به حریم قانون تجاوز می‌کردند مطلقاً گذشت نداشتند، گفت: حضرت قانون را در مورد قانون‌شکنان با سرعت و بدون مسامحه و با رعایت عدل اجرا می‌کردند و در مورد نزدیکان خودشان سخت‌گیری‌شان بیشتر بود.

وی بابیان اینکه بعضی‌ها به من می‌گویند حاج‌آقا این‌ها را نگویید خانواده شهدا ناراحت می‌شوند، گفت: نمی‌فهمم این چه حرفی است که زده می‌شود. کدام خانواده شهیدی است که از برقراری عدالت و مبارزه با فساد که وابسته به او و به همین خاطر شهید شده ناراحت می‌شود. یک تهمت‌هایی می‌زنند افراد. هر حرفی حساب‌وکتاب دارد. لذا مواظب باشید دچار نشوید.

خطیب نماز جمعه کرج بابیان اینکه عده‌ای راجع به مصلی سوال کردند، گفت: مصلی آزاد است و فقط مربوط به شهرداری نبوده. هرکدام از دستگاه‌ها بخواهد برای مردم کاری بکند و پاسخ به مشکلات مردم بدهد و جلساتی که هست، مشکلی ندارد و مصلی آمادگی دارد اما اینکه با آمدن در مصلی مصونیتی برای کسی پیدا شود و تائیدی باشد این‌طور نیست.

 

  • نویسنده : لیلا عبادی
  • منبع خبر : خبرگزاری مهر