طی حکمی محمد آیینی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت باز آفرینی شهری ایران شد
طی حکمی محمد آیینی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت باز آفرینی شهری ایران شد
در آیین معارفه امروز محمد آیینی بر صندلی معاونت وزیر راه و شهرسازی و مدیرعاملی شرکت بازآفرینی شهری ایران با حکم وزیر تکیه زد
 1. «بازآفرینی» را باز آفرینی می کنیم
  لبخندی آرام و صدایی رسا دارد؛ به گفته ی خودش موهایش را در آسیاب شهرسازی سپید کرده و معتقد است شهر موجودی زنده است که باید نیازهایش به درستی انجام شود تا موجبات آرامش و آسایش را برای زندگی فراهم کند.
  محمد آیینی که امروز بر صندلی معاونت وزیر و مدیرعاملی شرکت بازآفرینی شهری ایران با حکم وزیر تکیه زد اذعان می کند: شهرسازی اصولی به آجر و سیمان فکری نیاز دارد که بتواند سطح و ارتفاع را به گونه ایی طراحی کند که مزاحمت های روانی در زیست بوم را کاهش دهد وگرنه روی هم گذاشتن آجر را هر کسی بلد است.
  آیینی در آیین معارفه اش مهمترین دغدغه ی خود را شناسایی جوانان انقلابی کاردان و مسئولیت پذیر می داند که بتواند با جذب آنها شرکت بازآفرینی را باز آفرینی کند.
  مشاور گروه مطالعاتی راه و شهرسازی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری اعتقاد دارد: ما در کشور نخبه های زیادی داریم که باید از ظرفیت آنها استفاده کنیم و انقلابی بودن این نخبه ها را نباید به جناح های سیاسی گره بزنیم.
  طراح و مجری راه اندازی صندوق سرمایه گذاری حرهای مطهر می گوید: برچسب زدن ها یکی از عوامل بی انگیزه کردن جوانان انقلابی و دور کردن آنها از پذیرفتن مسئولت است که ما باید تلاش کنیم به جوانان با انگیزه و دلسوز را میدان کار دهیم.
  مدیرکل اسبق دفتر برنامه ریزی و بودجه سازمان عمران و بهسازی شهری ایران با اعتقاد بر اینکه شرکت بازآفرینی می تواند تحول ایجاد کند ادامه می دهد: لازمه تحول افکار جدید با برنامه های امیدبخش است که ما تلاش می کنیم این اتفاق را با نیروی انسانی با انگیزه و با مسئولیت رقم بزنیم.
  از او می پرسم دلیل انتصاب شما آیا امام صادقی(ع) بودن شماست؟ پاسخ می دهد: دو کارشناسی ارشد دارم یکی در رشته برنامه ریزی شهری منطقه و دیگری پیوسته معارف اسلامی و مدیریت گرایش مالی که از دانشگاه امام صادق(ع) است به نظر شما کدام رشته و دانشگاه من به این مسئولیت مربوط می شود؟
  وی اذعان می کند: همین برچسب زدن ها موجب دفع انگیزه می شود که باید از آن دوری کنیم و احساس مسئولیت را از جوانان نگیریم. دانشگاه امام صادق(ع) نیز مانند دیگر دانشگاه هاست و فرقی نمی کند.
  مدیرعامل جدید شرکت بازآفرینی شهری ایران می افزاید: روحیه عملگرایی را باید تقویت کنیم ما مسئولان سخندانی را کنار بگذاریم و فضای رسانه ایی هم برچسب زدن ها را بردارد تا هوای کار عطر خوشبوی جهادی به جان خود بگیرد.
  می خندد و می گوید سوال دیگری هم دارید؟ به او می گویم نگرانم که وقتی پشت میز رفتید دیگر پاسخگو نباشید.
  ابتدا می خندد و می گوید: کسی که بر کار و برنامه های خود ایمان داشته باشد همیشه آماده ی پاسخگویی است ما برای کار و به معنای واقعی خدمت اینجا ایستاده ایم.
  آیینی با تأکید بر اینکه پشت میز نشستن جای کار است نه خوشگذرانی بیان می کند: ممکن است حجم کار اجازه زمان زیاد برای پاسخ به سوالات را ندهد ولی از پرسشگری استقبال می کنم که همین سوالات موجب هوشیاری بیشتر می شود.
  صدایش می کنند و باید برود تا میهمانان مراسم معارفه را بدرقه کند از او خداحافظی می کنمو بر می گردم داخل سالن تا برگه های زندگی نامه اش را که او گرفته ام بر دارم.
  محمد آیینی در دو حوزه ی مدیریت مالی و شهرسازی صاحب تجربه است. دکتریش را با گرایش شهرسازی از دانشکده عمران، معماری و هنر دانشگاه علوم تحقیقات تهران گرفته است و عنوان رساله اش «الگوی مدیریت شهری منسجم در شهرهای جدید ایرانی» می باشد.
  وی در کارنامه ی کاریش قائم مقامی معاون وزیر و عضو هیات مدیره سازمان عمران و بهسازی شهری را و مدیرعاملی و ریاست هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید اندیشه را دارد که این مسئولیت هایش بخشی در دولت دهم و بخشی هم در دولت یازدهم بوده است.
  این مسئولیت های او نشانگر فراجناحی بودن اوست یا به تعبیر خودش تکیه بر توانمندی های فرد فارغ از اینکه نگاه سیاسی اش چست و در کدام دانشگاه درس خوانده می باشد.
  وی تا پیش از نشستن روی صندلی شرکت بازآفرینی مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت تجهیز محیط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بود که دیگر باید با این مسئولیت خدا حافظی کند و شرکت بازآفرینی بچسبد.
  آیینی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بودجه سازمان عمران و بهسازی شهری نیز بوده است و در حوزه مالی هم کار کرده و باید دید سپیدی موهایش را چگونه برای بازآفرینی شرکت بازآفرینی چگونه بکار می گیرد و آیا به عمل کار برآید را بکار می گیرد؟
 • نویسنده : لیلا عبادی
 • منبع خبر : وکیل ملت