طرح تعیین فوق العاده خاص کارکنان قوه قضاییه دردستور کار مجلس شواری اسلامی      
طرح تعیین فوق العاده خاص کارکنان قوه قضاییه دردستور کار مجلس شواری اسلامی      
معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه گفت: طرح فوق العاده خاص کارکنان قوه قضاییه آماده و به صحن مجلس شورای اسلامی ارجاع شده است.

به گزارش خبرنگار وکیل ملت معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه در جلسه اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی که به منظور بررسی طرح تعیین فوق العاده خاص کارکنان قوه قضاییه تشکیل شده بود، حضور پیدا کرد

معاون رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه بیشترین سطح ارتباط با قوه قضاییه در کمیسیون قضایی و حقوقی گره خورده است، اذعان داشت: همکاران و حقوقدانانی که در این کمیسیون ها حضور و فعالیت دارند به مثابه بازوهای پرتوان، منطقی و کارشناسان توانمندی هستند که با فعالیت خود می توانند مسیر حرکت قوه قضاییه و موانعی که در راه خدمتگزاری وجود دارد هموار نمایند.

 

این مقام عالی قضایی با تاکید بر اراده جدی رئیس مجلس شورای اسلامی بر حل مشکلات دستگاه قضا اظهار داشت: به لحاظ درک بیشترین شناخت این اعضا از وضعیت قوه قضاییه، ابزار لازم برای اجرای عدالت و قسط در اختیار دستگاه قضا قرار خواهد گرفت و متقابلاً  قوه قضاییه به این توانمندی ها توجه دارد و قدر آنرا می داند.

در ادامه موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی در بررسی طرح تعیین فوق العاده خاص کارکنان قوه قضاییه عنوان کرد: طرح فوق العاده خاص کارکنان قوه قضاییه آماده و به صحن ارجاع شده است. امیدواریم مجلس با شناختی که از فعالیت شبانه روزی دستگاه قضا دارد مشکل کارکنان قوه قضاییه را در قالب طرح تعیین فوق العاده خاص کارکنان قوه قضاییه برطرف نماید.


وی افزود: سختی کار بررسی میزان کار کارکنان دستگاه قضا نسبت به حقوق دریافتی این عزیزان می باشد و قطعاً مسئولانی که به دنبال رفع این مشکلات هستند آن را در قالب گزارش ارائه می کنند و مجلس نیز ان شا الله قانع خواهد شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه نیز ضمن حمایت از این طرح، بیان داشت: وضعیت معیشت کارکنان قوه قضاییه از جمله اموری است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: اساساً شارع مقدس هم نگاه ویژه به معیشت کارکنان دستگاه قضا دارد و نمایندگان محترم هم با اشرافی که به جایگاه و اهمیت دستگاه قضا دارند تصمیمی اتخاذ خواهند نمود که به نفع کشور عزیزمان است.

دکتر محمدباقر الفت ضمن عرض تشکر ویژه از حضور رئیس و اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی و  حجت الاسلام والمسلمین قدرتی و همه عزیزانی که از معاونت حقوقی و امور مجلس به جهت پیگیری و فعالیت های جدی درخصوص مسائل مرتبط با قوه قضاییه  و مجلس شورای اسلامی حضور داشتند نسبت به نتایج مطلوب از این اهتمام بکار رفته که سبب کارآمدی و ارتقا روحیه کارکنان دستگاه قضا در امر خدمتگذاری به مردم می شود، اظهار امیدواری کرد.

  • نویسنده : لیلا عبادی
  • منبع خبر : معاونت منابع انسانی قوه قضاییه