طرح تکریم «بانوان مجاهدپرور» اجرا می شود
طرح تکریم «بانوان مجاهدپرور» اجرا می شود
در هفته تکریم از سالروز رحلت حضرت ام البنین(س) تا سالروز ولادت حضرت زهرا(س) طرح تجلیل از «بانوان مجاهد پرور» از سوی ستاد مردمی جبهه فرهنگی استان البرز اجرا می شود.

مجید امیری مسئول کارگروه ایثار و شهادت ستاد مردمی جبهه فرهنگی استان البرزبه حلقه وصل گفت: با توجه به اینکه ۱۳ جمادی الثانی سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و ۲۰ جمادی الثانی نیز سالروز ولادت حضرت زهرا(س) است این ایام را ما هفته تکریم قرار دادیم.

وی بیان داشت: در این فاصله یک هفته ای تصمیم گرفتیم که طرح «بانوان مجاهدپرور» را در سطح استان البرز با همکاری قرارگاه مردمی وارثون و جبهه فرهنگی استان اجرا کنیم.

مسئول کارگروه ایثارو شهادت جبهه فرهنگی استان البرز اضافه کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: اگر پدر و مادرها بی تابی و بی صبری و اظهار پشیمانی می کردند؛ اگر همسران جوانی که شوهران فداکار و جوانمردشان به میدان های نبرد رفته بودند، به بهانه ی داشتن فرزندان خرد، زبان شِکوه باز می کردند، باب شهادت و مجاهدت بسته می شد. همین نکته یکی از علل اجرای این طرح است.

امیری تصریح کرد: خوب به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین(س) مادران و همسران شهدا مورد تکریم و تجلیل قرار گرفته اند اما ما سال گذشته و امسال تصمیم گرفتیم که قدری فرا تر بریم و مادران و همسران مجاهدپروری که در بخش ها و حوزه های مختلف هستند را مورد توجه قرار دهیم.

این فعال فرهنگی ادامه داد: طبق بررسی های ما جدای از مادران و همسران شهدا هستند بانوانی که فرزندان و خانواده خود را نیز به جهاد تشویق کرده اند و مورد حمایت قرار داده اند. مثل مادران و همسران مدافعان حرم، مدافعان سلامت، جهادگرانی که در طول سال به مناطق محروم می روند و … .

وی خاطر نشان کرد: مادران و همسرانی که جهادگران، جانبازان، آزادگان، نخبگان علمی، فعالان فرهنگی و … با حمایت های آن ها توانستند فعالیت کنند و نقش این بانوان نباید فراموش شود و بسیار حائز اهمیت است. بنابراین این بانوان شناسایی و در طول این مدت با اعطا تندیس از آن ها تقدیر به عمل آمده است.

امیری یادآور شد: اگر علاقه مندان و دغدغه مندان هم بانوی مجاهد پروری را می شناسند که در تربیت و همراهی مجاهدین نقش داشتند می توانید در این طرح شرکت کنند و از طریق کانال قرارگاه وارثون استان به نشانی @varesoon_alborz اقدام به معرفی وی کنند.