برای حمایت از محتاجین به نان شب اعتصاب غذا می کنم/ به خاطر عدم صداقت مسئولان با مردم این کار را انجام می دهم+صوت
برای حمایت از محتاجین به نان شب اعتصاب غذا می کنم/ به خاطر عدم صداقت مسئولان با مردم این کار را انجام می دهم+صوت
یک عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود از تحصن و اعتصاب غذا در دفتر کاری‌اش خبر داد و گفت: در حمایت از محتاجین به نان شب و گرفتاران و به خاطر عدم صداقت برخی مسوولان این کار انجام می‌دهم

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی وکیل ملت مصطفی رضا حسینی قطب آبادی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در نطق میان دستور خود در انتقاد از وضعیت اقتصادی گفت: مردم می‌گویند اقتصادشان موقعی رو به زوال رفت که ربا وارد آن شد و دستور خدا، قرآن و دین در آن نادیده گرفته شد. بانک‌ها پول مردم را جمع کردند و از همان پول به مردم وام دادند و سودهای کلان گرفتند و تاخیر و جریمه اخذ کردند در نتیجه هم اقتصاد خراب شد و هم اسلام بدنام.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم می‌گویند جبهه‌های اصول گرا و اصلاح طلبی موجبات اختلاف‌های خانوادگی را فراهم کرده است و همچنان برادر با برادر و پدر با پسر را به دنبال منافع فردی و حزبی انداخته و هر روز به کالبد کشور آسیب می‌زند.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که رزمندگان و آزادگان و خانواده‌های شهدا مورد بی مهری هستند، گفت: باید به داد آنها رسید. نباید بگذاریم که جانبازان و آزادگان برای مطالبه حق خود تجمع کنند. آنها سالیانی پیش برای دفاع از وطن خود جنگیدند و امروز باید از بیکاری فرزندانشان خجالت بکشند.

رضاحسینی خطاب به مقام معظم رهبری گفت: امروز در کشور لایه لایه سیم‌های خاردار بی ارزشی کشیدند تا ارزش‌ها نتوانند از آن عبور کنند. امروز میدان‌های مین تجمل گرایی و ثروت کاشتند تا فقرا و وارثان اصلی انقلاب زمینگیر شوند.

وی تاکید کرد: هنوز جنگ تمام نشده است دیروز با دشمنان بیرونی و امروز هم با دشمنان بیرونی و هم با بدخواهان داخلی.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی در ادامه نطق خود تحصن و اعتصاب غذای خود در دفتر کارش در طبقه ششم مجلس را اعلام کرد و ضمن عذرخواهی از خانواده‌اش گفت: به عنوان سرباز ولایت در حمایت از محتاجین به نان شب و گرفتاران و به خاطر عدم صداقت برخی مسوولان این کار را انجام خواهم داد.

مصطفی رضا حسینی قطب آبادی به استناد اصول ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی درباره مطالبه حقوق مردم، گفت: طبق اصول سوم، دهم، سی ام، سی و یکم و چهل و سوم قانون اساسی که برگرفته از دین مبین اسلام است باید به حقوق مردم رسیدگی شود.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: زمانی که بانک ها پول مردم را جمع کرده و از همان به مردم وام دادند و سودهای کلان گرفتند و تأخیر و جریمه را به آن افزودند، باعث شدند اقتصاد خراب و اسلام بدنام شود.

وی افزود: مردم می گویند دکه های اصولگرایی و اصلاح طلبی موجب اختلاف خانواده ها و حربه ای برای انتقام گیری افرادی شده که به دنبال منافع فردی و حزبی هستند؛ امروز آزادگان دفاع مقدس، جانبازان و رزمندگان، خانواده شهدا به خصوص والدین باقیمانده مورد بی مهری هستند که باید به داد آنها رسید.

رضاحسینی ادامه داد: آزادگان عزیز برای حقوق حقه خود باید در خیابان و مقابل برخی دستگاه ها تجمع و مطالبه حق کنند لذا باید از جانبازان و ایثارگرانی که روزی برای حفظ جان ما و مملکت به میدان جنگ رفتند اما امروز خود یا فرزندان آنها بیکار هستند خجالت کشید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه خطاب به رهبر معظم انقلاب گفت: امروز در کشور لایه لایه سیم خاردار بی ارزشی کشیده شده تا ارزش ها از آن عبور نکند و امروز میدان مین تجمل گرایی باعث شده فقرا و ضعفا که وارث اصلی انقلاب هستند زمین گیر شوند؛ امروز با لباس بسیجی آمده ام تا بگویم مبارزه و جنگ تمام نشده و دیروز با دشمنان بیرونی و امروز با بدخواهان درونی و بیرونی که باعث گرانی های هدفمند شده اند.

 

وی افزود: در اعتراض به عدم صداقت در گفتار برخی مسئولان، اعتصاب غذا خواهم کرد تا مردم بدانند در کنار آنها هستیم و از مردم با مردم و برای مردم هستیم؛ بر روی سیم های خاردار بی ارزشی می خوابم و پایم را روی میدان مین بی عدالتی می گذارم بلکه تغییری حاصل شود و برای رسیدن به قله رفیع و آنچه بنیانگذار نظام آن را تدوین کرده و حضرتعالی آن را رهبری می کنید به حرکت خود ادامه دهد.

رضاحسینی گفت: تنها راه چاره کشور ایجاد شغل است و اگر جوانان کار داشته باشند می توانند تشکیل خانواده دهند.

خطاب به وزیر صمت با بیان اینکه چرا در حق مردم ظلم و کوتاهی می شود، عنوان کرد: من خواهان استقلال کامل مجتمع مس شهربابک و انتقال آب خلیج فارس به شهر بابک و خواهان تعیین تکلیف معدن چاه فیروزه بعد سال ها به دلیل اختلاف دو سهامدار آن و خواهان اجرای تبصره ۶ ماده ۱۴ قانون معادن و پرداخت حقوق کارگران معدن هستم همچنین باید به قیمت های کذایی خودرو و لوازم خانگی رسیدگی شود.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمان در ادامه در تذکری خطاب به وزیر نفت اظهار داشت: گازرسانی به روستاهای مناطق شهربابک متوقف شده است و هنوز مردم در قرن ۲۱ با داشتن بزرگ ترین ذخایر گاز دنیا با کپسول گاز زندگی می کنند.

وی همچنین خطاب به وزیر نیرو گفت: چند بار طرح سوال کردیم اما هنوز مردم آب شرب ندارند، نمی توانند احکام شرعی خود را اجرا کنند و هنوز آب و برق به آنها نرسیده است.

رضاحسینی قطب آبادی خطاب به وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: علیرغم مکاتبه، سوال و تذکر هنوز راه های روستایی مشکل دارند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ضمن تشکر از وزیر کشور برای معرفی سرپرست فرمانداری شهربابک و از استاندار جدید کرمان خواستار توجه ویژه به کرمان شد همچنین از وزارت اطلاعات به خاطر امنیت در کشور و کمک به رفع موانع تولید در شهرستان شهر بابک تشکر می کنم.

وی همچنین خطاب به وزیر آموزش و پرورش خواستار رسیدگی به وضعیت آموزش منطقه شد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تحصن و اعتصاب غذای خود را در دفتر کارم در طبقه ششم مجلس برای تأمین خواسته های به حق حوزه های انتخابیه ادامه می دهم.

در انتهای سخنان رضا حسینی هنگامی که وی داشت از نام شهدا یاد می کرد میکرفون وی توسط نیکزاد نایب رییس مجلس خاموش شد، اما رضا حسینی سخنان خود را با صدایی رساتر در مجلس ادامه داد تا پایان یافت.

شما می توانید صوت این نطق را از فایل زیر بشنوید