تکفیری‌ها نباید در قره باغ باشند
تکفیری‌ها نباید در قره باغ باشند
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه ما امیدواریم که دیگر گروه‌های تکفیری و تروریستی در منطقه قره باغ نباشند، گفت: حل و فصل صلح‌آمیز بحران قره باغ به نفع کل منطقه خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز (دوشنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: ما هفته گذشته سفر آقای ظریف به پاکستان را داشتیم که در رأس یک هیئت به اسلام آباد رفتند و ملاقات های چندگانه ای داشتند.

خطیب زاده گفت: در دیدار فرمانده ارتش همکاری های نظامی و مرزی مورد تبادل نظر قرار گرفت و موضوع مبارزه با قاچاق مواد مخدر، انسان و گروهای تروریستی مورد گفتگو قرارگرفت. آقا ظریف گسترش روابط دوجانبه، روند صلح افغانستان، مقابله با اسلام هراسی و مبارزه با طرح های مخرب رژیم صهیونیستی را با وزیر خارجه پاکستان مورد تبادل نظر قرار داد.

وی گفت: ما هفته گذشته کنفرانس بین‌الملل بازگشت آوارگان سوریه را داشتیم که دستیار وزیر امور خارجه کشورمان سفری به دمشق داشت و دیداری هم با آقای بشار اسد کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تغییری در نقشه منطقه پس از بحران قره باغ صورت خواهد گرفت، گفت: هیچ تغییری در نقشه صورت نگرفته است و ما امیدواریم که دیگر گروه‌های تکفیری و تروریستی در منطقه قره باغ نباشند. حل و فصل صلح‌آمیز بحران قره باغ به نفع کل منطقه خواهد بود.

خطیب‌زاده با اشاره به تحرکات جدید آمریکا در پایگاه عین الاسد، گفت: سرنوشت محتوم جنگ و خونریزی آمریکایی‌ها موجب اخراج آنها از منطقه خواهد شد و این اخراج صورت خواهد گرفت.

  • نویسنده : مانا روشن
  • منبع خبر : سایت مشرق