عده ای با عوام فریبی دشمن را تطهیر نکنند
عده ای با عوام فریبی دشمن را تطهیر نکنند
نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج با بیان اینکه اگر ایران اسلامی و مردم هوشمند ما با آمریکا مخالفت دارند ربطی به چپ و راست و یا این گروه و آن گروه ندارد گفت: بعضی‌ها نشانی غلط می‌دهند و افکار عمومی را منحرف می‌کنند که بله اگر امروز مخالفتی با مذاکره صورت می‌گیرد چون می‌خواهند در دولت بعد، خودشان قهرمان شوند و کذا و کذا.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در سی و هشتمین خطبه مکتوب نماز جمعه کرج افزود:  مخالفت با آمریکای جنایت‌کار نماد استکبارستیزی ملت ایران است و قدر آن را می‌دانند.

وی با بیان اینکه عده‌ای به بهانه‌های پوچ و واهی بر طبل عزت سوزی به نام فرصت نکوبند اظهار داشت:.اینها که می گوئید فرصت نیست، فرصت خود ملت ایران و جوانان این کشور هستند که با مدیریت صحیح می‌توانند همه مشکلاتی که با سوء تدبیر و مدیریت لیبرال و سکولار به کشور تحمیل‌شده را از بین ببرند.

حسینی همدانی افزود: توجهتان به داخل باشد، عظمت خودتان و حرف امامین انقلاب را فراموش نکنید که فرمودند: ما می‌توانیم و تا امروز هم هر جا که اراده انقلابی در کشور حاکم بوده کارهایی که عده‌ای از دیگران طلب می‌کردند، در داخل انجام‌شده است، باز عرض می‌کنم عده‌ای با عوام‌فریبی، دشمن را تطهیر نکنند.

وی ادامه داد: تمام مشکلاتی که برای کشور فراهم‌شده مربوط به سیاست‌های استکباری نظام سلطه و آمریکاست و فرقی بین دموکرات و جمهوری‌خواه نیست،  منصف باشید و تاریخ را فراموش نکنید، من برای کسانی که فراموش کردند یادآوری می‌کنم ۲۰ فروردین سال ۱۳۵۹ آقای جیمی کارتر دموکرات دستور داد به‌عنوان یک روش همیشگی علیه ایران، همه روابط سیاسی و اقتصادی قطع شود.

خطیب جمعه کرج افزود: اولین اقدام خصمانه از طرف آمریکا و توسط دموکرات‌ها بود و بعد آمار تحریم‌ها و سخت‌گیری‌ها از آن موقع تا امروز را بررسی کنید و ببینید کدام‌یک از این دو حزب به ایران بیشتر صدمه را زده‌اند، بعد قضاوت کنید که آیا بین گرگی که بالباس میش می‌آید و گرگی که ظاهر می‌آید کدام خطرناک‌تر است؟ به تعبیر رهبری پنجه آهنین را در دست‌کش مخملی قرار داده‌اند.

حسینی همدانی ادامه داد: بعضی از آقایان که برای گرفتار کردن کشور مدال هم گرفته‌اند دم از دوستی با این افراد می‌زنند اگر شما سیاست بلد باشید می‌دانید که در جهان سیاستی که غربی‌ها بناکرده‌اند و به آن عمل می‌کنند، دوستی و رفاقت معنائی نداشته و منافع مقدم بر دوستی است.

وی گفت: مگر ندیدید که برای رسیدن به منافع مدّ نظرشان حاضرند دوستانشان را نادیده بگیرند؟ امروز نی  که دیگر چیزی از آمریکا باقی نمانده، چرا افول را نمی‌بینید؟ کشوری که ایالات هایش متفرق شده و نظام داخلی‌اش دچار هرج‌ومرج سیاسی و اقتصادی شده با آن بدهی عظیمی که دارد و هرروز بیشتر می‌شود با انتخاباتی که هنوز وضعیت روشنی ندارد و معلوم نیست سکان اداره کشور به دست چه کسی می‌افتد، آیا می‌شود به چنین مجموعه‌ای دل بست؟

نماینده ولی فقیه در البرز عنوان کرد: متأسفانه باز عده‌ای برای هموار کردن مسیر غلط شان با خبرسازی‌های دروغین و ضریب دادن به بعضی اکاذیب با جنگ روانی و ۲قطبی سازی، سعی می‌کنند در مردم آمادگی ذهنی برای مذاکره با دشمن را فراهم  کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به هفته بسیج اشاره و با بیان اینکه تفکر بسیجی در مدت کوتاه می‌تواند تحولات عظیم به وجود آورد گفت: علاج همان است که رهبر معظم انقلاب و دلسوزان نظام گفته‌اند توجه به ظرفیت عظیم داخل و استفاده از جوهره وجودی جوانان برومند کشور که  نمونه این ظرفیت، بسیج و تفکر بسیجی است.

حسینی همدانی افزود: دارندگان این تفکر از عالی‌ترین درجات ایمان و عمل صالح برخوردار بوده و بهترین پشتوانه برای نظام اسلامی هستند ولو کارت و شناسه رسمی بسیج هم نداشته باشند.

وی ادامه داد: این افراد در مدت کوتاه می‌توانند تحولات عظیم سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به وجود بیاورند، . تفکر بسیجی شاخصه‏هایی ازجمله ایثارگری، زهد، قناعت، تواضع، صمیمیت، ابتکار، خلاقیت، عزت‌نفس، گمنامی، دوری از شهرت‏طلبی، مدیریت، غیرت، جوانمردی، تعهد، وفاداری، صبر و پایداری، ترحم و نوع‏دوستی حتی با دشمنان، عبادت و انابه به درگاه خداوند، تکبر در برابر استکبار و… دارد.

امام جمعه کرج اظهار داشت: این تفکر وقتی ذیل ولایت قرار می‌گیرد نه‌تنها فرد بلکه جامعه را متحول می‌کند و دروازه‌های پیشرفت و آبادانی را به ارمغان می آورد، امروز همه ما مسئولیت داریم به‌اندازه وسعمان برای رهائی از تمام مشکلات کشور، و قطع دست لیبرال‌ها که امام فرمود نگذارید کار در دست آن‌ها باشد و ضدانقلابی که در دستگاه‌های اجرائی نظام رخنه کرده و برای ناامید کردن مردم فعالیت می‌کند، مقدمات تشکیل دولت جوان حزب‌اللهی را فراهم کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شاخص های انتخاب افراد اشاره و خاطر نشان کرد:  یکی دیگر از شاخص‌ها برای انتخاب این است که منتخب شما التزام عملی به اسلام و قوانین اسلام داشته باشند، Tیعنی به انجام احکام الهی در مورد حلال و حرام ملتزم باشد،گاهی افراد ظاهری دارند که با فتوای هیچ مجتهدی نمی‌سازد، التزام به اسلام را می‌شود از ظاهر شخص و وابستگان او تشخیص داد.

حسینی همدانی در ادامه به رعایت دستورات ستاد ملی کرونا اشازه و گفت: رعایت دستورات ستاد ملی را همگی باید بر خود واجب بدانیم

وی افزود: وضع قوانین و سخت‌گیری قانونی یک‌طرف قضیه است، آنچه مهم‌تر است و طرف اصلی است، خود ما هستیم که باید همت کنیم و رعایت کنیم و الا هرچه قانون سخت‌تر باشد اما مردم اهتمام به عمل نداشته باشند اتفاقی نمی‌افتد.

نماینده ولی فقیه در البرز گفت:  پس رعایت دستورات ستاد ملی را همه بر خود واجب بدانیم تا نتیجه زودتر حاصل و زحمات کادر پزشکی و دیگران هدر نرود، همچنین به  راه‌های پیشگیری و تغییر سبک زندگی در مورد خوردوخوراک و استفاده از دم‌نوش‌ها و امثال این‌ها توجه بیشتری داشته باشید.

  • نویسنده : مانا روشن