پر کردن غیراصولی یک کانال، دلیل آبگرفتگی جاده روستایی در ایذه
پر کردن غیراصولی یک کانال، دلیل آبگرفتگی جاده روستایی در ایذه

بخشدار مرکزی ایذه گفت: پر کردن غیر اصولی یک کانال آب در حاشیه جاده روستاهای گلستان و لوایی موجب آبگرفتگی جاده این روستاها شد.

به گزارش وکیل ملت، حسن قلی سبزعلی زاده اظهار داشت: در بارندگی های شب گذشته و صبح امروز در شهرستان ایذه، جاده منتهی به روستاهای گلستان لوایی تکاب و براک با آبگرفتگی مواجه شد.

وی افزود: دلیل این آب گرفتگی این بوده است که یک کانال آب‌بر در حاشیه جاده توسط یکی از اهالی پرشده  وآبی که باید در این کانال جریان می‌افتد به جاده منتقل شده است.

بخشدار مرکزی ایذه با بیان اینکه قبلاً در این زمینه از این فرد شکایت شده است گفت: دادگاه شهرستان حکم به محکومیت این فرد داده است اما دادگاه تجدید نظر استان رای را به سود وی صادر کرده است ولی پیگیری‌های ما در این زمینه ادامه دارد.

وی اضافه کرد: هم اکنون تردد در این جاده به صورت عادی انجام می‌شود ‌و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

سبزعلی زاده از ریزش سنگ و گل و لای از کوه به درون جاده در برخی از محورهای کوهستانی و کوهپایه‌ای بخش مرکزی سخن گفت و تاکید کرد: راهداری ایذه پس از پاکسازی جاده

اصلی به سراغ این جاده‌های روستایی خواهد رفت و نسبت به پاکسازی آنها اقدام خواهد کرد البته شدت این ریزش‌ها به حدی نیست که مانع رفت و آمد شود و تردد در این محورها جریان دارد.

در ۲۴ ساعت گذشته در ایستگاه هواشناسی ایذه ۷۴.۱ میلیمتر، سوسن ۶۸ میلیمتر و در دهدز ۲۳.۸ میلیمتر باران‌ ثبت شده‌است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا