موفقیت آمیز بودن محدودیت‌های کرونایی در استان یزد
موفقیت آمیز بودن محدودیت‌های کرونایی در استان یزد

استاندار یزد: در ۷ روز گذشته به تدریج شاهد کاهش آمار بستری‌ها در استان هستیم و امیدواریم با اجرای طرح جدید، آمار کرونا با سرعت بیشتری کاهش یابد.

به گزارش وکیل ملت، طالبی در نشست شورای ائمه جمعه با تقدیر از همراهی بسیار خوب ائمه جمعه استان با ستاد استانی کرونا گفت: این همکاری موجب ایجاد تفاهمی خوب برای کنترل کرونا شد و با مدیریت و همراهی صورت گرفته از تعارضات احتمالی پیشگیری کرد.

وی با بیان اینکه مساجد بهترین مراکز برای فعالیت در زمینه پیشگیری و مقابله با کرونا در سطح محلات هستند، افزود: مدافع نقش آفرینی مساجد در این حوزه‌ها هستیم و در طرح ملی محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی ، مساجد را به عنوان پایگاه‌های اصلی این طرح در نظر گرفته ایم.

طالبی افزود: برخلاف بسیاری از نقاط کشور که محدودیت‌های جدی خود را از ۱ آذر آغاز کرده اند، محدودیت‌ها در یزد از ۳ هفته پیش آغاز شده که تجربه بسیار موفقی بود و با همکاری مردم و اصناف شاهد نتیجه گیری مناسب از این طرح بوده ایم.

استاندار ادامه داد: در ۷ روز گذشته به تدریج شاهد کاهش آمار بستری‌ها در استان هستیم که بسیار ارزشمند بوده و امیدواریم با اجرای طرح جدید و کنترل و منع جدی‌تر رفت و آمد‌ها بتوانیم با سرعت بیشتری شاهد کاهش آمار کرونا در استان باشیم.

وی با اشاره به همراهی دیگر بخش‌های استان از جمله بخش خصوصی در مقابله با کرونا گفت: همراهی اخیر بخش خصوصی استان با ستاد مقابله با کرونا موجب تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستانی از جمله اکسیژن ساز‌ها در شرایط سخت استان شد.

استاندار در خصوص دلایل بالا بودن آمار مرگ و میر و مبتلایان به کرونا در استان تأکید کرد: متاسفانه آمار مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای از جمله دیابت و بیماری‌های قلبی – عروقی در استان به نسبت دیگر مناطق کشور بیشتر بوده و این موضوع موجب افزایش آمار فوتی‌های کرونایی یزد به نسبت دیگر نقاط کشور شده است.

طالبی رفت و آمد‌های خانوادگی را یکی از مهمترین دلایل شیوع این بیماری در کشور دانست و افزود: فرهنگ رفت و آمد‌های خانوادگی در یزد به نسبت دیگر مناطق کشور بیشتر بوده و این موضوع نیز موجب افزایش آمار مبتلایان به این بیماری در استان شده است.

وی بالا بودن آمار تردد و ورود بیماران از دیگر استان‌ها به یزد را از دیگر دلایل آمار زیاد این بیماری عنوان کرد و ادامه داد: در عین بالا بودن مبتلایان و بستری ها، یزد عملکرد مطلوبی در مراقبت‌های درمانی و بهداشتی بیمارستانی داشته است.

استاندار با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تامین کیت‌های جدید تست کرونا از سوی وزارت بهداشت گفت: این کیت‌ها موجب تسریع در بیماریابی و کنترل افراد ناقل این بیماری می‌شود.

وی با بیان اینکه طی یکسال گذشته جریان تولید در استان جریان مستمر و رو به جلویی بوده است عنوان کرد: در یزد شاهد رو به پیشرفت بودن پروژه‌های عمرانی بوده ایم و تا پایان سال بسیاری از پروژه‌های بزرگ ملی استان به بهره برداری می‌رسد.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداو سیما