تعطیلی متفاوت کرونایی در یزد؛ فعالیت اصناف مختلف تا ساعت ۱۴:۳۰ بلامانع است
تعطیلی متفاوت کرونایی در یزد؛ فعالیت اصناف مختلف تا ساعت ۱۴:۳۰ بلامانع است

در حالی این روزها استان‌های مختلف کشور با تعطیلی کامل روبرو هستند که در استان یزد اصناف مختلف به غیر از اصناف دارای تجمع بالا می‌توانند تا ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه فعالیت داشته باشند.

به گزارش وکیل ملت، تعطیلی‌های عمومی در کل کشور از روز گذشته آغاز شد و در راستای کاهش آمار ابتلا به کرونا، تمام اصناف کشور فعالیت ملزم به تعطیلی دو هفته‌ای شدند تا زنجیره شیوع کرونا در کشور قطع شود.

با وجودی که گلایه‌های بسیاری در ارتباط با این تعطیلی ها وجود دارد و بسیاری از افراد معتقدند زمانی که بانک‌ها فعالیت خود را ادامه می‌دهند و چک را برگشت می‌کنند انتظار عجیبی است که بخواهیم اصناف درآمد خود را کاملا تعطیل کنند.

به ویژه اینکه اصناف تجربه تلخ بدقولی مسئولان در ارتباط با چک‌های برگشتی را در دوره قبل تعطیلی‌ها دارند و می‌دانند که تمام این چک‌هایی که برگشت می‌شود در سابقه حساب آنها ثبت می‌شود.

در هر صورت چاره‌ای نیست و همین تعطیلی ناقص هم در این روزها بسیار لازم است و اگر انجام نشود قطعا شیوع کرونا در کشور به یک موضوع کاملا غیرقابل کنترل تبدیل می‌شود.

ضرورت این موضوع هم سبب شد که بالاخره دولت زیربار این تعطیلی برود و از ابتدای آذرماه تعطیلی در نقاط مختلف کشور اعمال شد و البته اختیار به استانداران در ارتباط با تصمیم‌گیری در این موضوع هم تاحدی تفویض شد.

در استان یزد البته مقوله تعطیلی‌ها نسبت به دیگر نقاط کشور متفاوت است و در حالی که استان‌های مختلف تعطیلی کامل را تجربه می‌کنند، یزد فعالیت اصناف مختلف را به غیر از صنف‌های با تراکم بالا از جمله تالارها را تا ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه بلامانع قرار داده است.

علی صالحی سخنگوی ستاد استانی کرونا استان یزد در این باره در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در یزد با اشاره به فعالیت تمام صنوف تا ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه  به غیر از اصنافی که فعالیت آنها با تراکم جمعیت روبروست اظهار داشت: اصناف گروه یک هم تا ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند و پس از این ساعت هیچ گروهی به غیر از داروخانه‌های شبانه‌روزی امکان فعالیت ندارند.

از نکات قابل توجه در ارتباط با تعطیلی‌های اعمال شده در استان یزد آزاد بودن فعالیت تمام متخصصان تا ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه است در حالی که فعالیت بسیاری از این پزشکان اصلا ضرورتی ندارد اما مشخص نیست که چرا هیچ تدبیری در ارتباط با مطب آنها که خود محل تجمع زیادی است اندیشیده نمی‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم