انتقاد عضو شورای شهر  از عملکرد شهرداری کرج
انتقاد عضو شورای شهر  از عملکرد شهرداری کرج
رییس کمیسیون شهرسازی، معماری و بافت های فرسوده شورای شهر کرج طی تذکری به شهردار این کلانشهر گفت: : علت کوتاهی های مشهود زیرمجموعه تان در انعکاس عملکرد و اقدامات شورای شهر به عنوان مظهر خدمت رسانی به مردم چیست؟ حضرتعالی باید این موضوع را شفاف سازی کرده و پاسخگو باشید.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، احد رسولی عصر امروز یکشنبه ۲ آذر ۹۹ طی نطق پیش از دستور در ابتدای دویست و بیست و چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر اینکه فعالیت ها و اقدامات مدیریت شهری باید به اطلاع مردم رسانده شود اما شاهد کم کاری مشهودی در این ارتباط هستیم که مسئله به ریاست شورا نیز منتقل شده و خواستار رسیدگی و ورود شهردار به موضوع و پاسخگویی نسبت به آن شد.
وی در ادامه چالش زمین های قولنامه ای را یادآور شد و ادامه داد: در کرج با احتساب بافت های فرسوده، میانی و تاریخی و سکونتگاه های خودرو بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ هکتار بافت فرسوده و ناپایدار داریم که مشخصه بارز اراضی این محدوده ها فقدان سند مالکیت است.

رسولی گفت: با توجه به رأی صادره از سوی هیات  عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر عدم صدور پروانه ساخت برای قولنامه ای ها، شاهد تشدید ساخت و سازهای غیرمجاز خواهیم بود که امید است شهرداری برای مدیریت مسئله استراتژی و بانک آماری جامعی داشته باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: گاهی به پیوست پرونده های ارسالی به شورای شهر شاهد نواقص و ایرادات اساسی هستیم که مدیران شهری بروز رسانی اطلاعات و ارسال مدارک تکمیلی را با تعلل فراوان انجام می دهند که قابل قبول نیست.

رسولی گفت: همچنین سازمان فاوا عدم همکاری خود را مسائل حراستی اعلام می کند و چگونه است که نمایندگان مردم محرم شناخته نمی شوند این در حالی است که  اگر مانع قانونی وجود دارد، انتظار داریم استناد قانونی آن به صورت مکاتبه منعکس شود.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر کرج در پایان خواستار همکاری بیشتر مدیران شهری با روسای کمیسیونهای تخصصی شورای شهر شد و خاطر نشان کرد: عدم پاسخگویی صحیح به تذکرات نمایندگان مردم یا عدم همکاری در تکمیل اطلاعات پرونده ها و لوایح در روند خدمت رسانی به شهروندان خلل ایجاد می کند و انتظار دارم شهردار ورود لازم به مواردی که تذکر داده می شود را داشته باشد.

  • نویسنده : مانا روشن