پیکر حجت الاسلام راستگو فردا در مشهد تشییع می‌شود
پیکر حجت الاسلام راستگو فردا در مشهد تشییع می‌شود
پیکر مرحوم حجت الاسلام محمد حسن راستگو از کارشناسان مسائل کودک و نوجوان صبح سه شنبه در مشهد تشییع خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، برادر مرحوم حجت الاسلام محدحسن راستگو افزود: در حال حاضر قرار بر این است ساعت ۹ صبح سه شنبه مراسم نماز و طواف در حرم امام رضا(ع) و مراسم خاکسپاری در محل خواجه ربیع برگزار شود.

مهدی راستگو ادامه داد: ظهر امروز دوشنبه نیز یک مراسم تشییع برای آن مرحوم در قم برگزار می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن راستگو از کارشناسان مسائل کودک و نوجوان روز دوم آذر ماه در سن ۶۷ سالگی در قم دارفانی را وداع گفت.

او در سال ۱۳۳۲ هجری شمسی در شهر مشهد به دنیا آمد. سال دوم دبیرستان وارد حوزه علمیه مشهد و سپس برای ادامه تحصیل وارد حوزه علمیه قم شد.

آن مرحوم سالهای متمادی به ‌عنوان کارشناس در برنامه‌های متنوع تلویزیونی حضور داشت و برای کودکان و نوجوانان مسائل دینی و مذهبی را تبیین می کرد.

حجت الاسلام راستگو مبتکر برنامه ویژه تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان به صورت کلاس، اردو، دروس کلاسیک برای مربیان پرورشی، مراکز تربیت معلم و حوزه های علمیه و صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران بود.

تحقیقات او در زمینه های عقاید، تعلیم و تربیت، روانشناسی، اخلاق، احکام، تاریخ، قصص قرآن، قصص کودکان و نوجوانان، مشاوره و راهنمایی، تفسیر قرآن، مسائل اجتماعی، ادبیات عرب، ادبیات فارسی، شعر و برنامه ریزی درسی است.

  • نویسنده : مانا روشن
  • منبع خبر : قدس آنلاین