تهدید راستی به استیضاح
تهدید راستی به استیضاح
نماینده مردم شبستر در مجلس با مورد خطاب قرار دادن رئیس و نمایندگان مجلس با انتقاد از اینکه تا کی باید نظاره‌گر وضعیت نابسمان کشور باشیم، با خطاب قرار دادن رئیس جمهور و وزرا گفت: اگر به وضعیت نابسامان کشور پایان ندهید به وظیفه خود عمل خواهیم کرد.

وی یادآور شد: چندین ماه است که فریاد می‌زنیم ادامه این وضعیت به صلاح مملکت مردم شریف ایران نیست و به هر نحو ممکن باید اصلاح شود.

نماینده مردم شبستر در مجلس یازدهم با مورد خطاب قرار دادن رئیس و نمایندگان مجلس با انتقاد از اینکه تا کی باید نظاره‌گر وضعیت نابسمان کشور باشیم، تصریح کرد: آیا زمان آن فرا نرسیده  که به وعده‌های داده شده عمل کنیم؟ یادمان نرود که ملت ایران به ما اعتماد کردند و ما را به مصاف غارت‌گران عزت و بیت‌المال مملکت فرستادند؛ تا کی باید شاهد این هم بی‌تدبیری و آشفتگی باشیم؟ اگر این بی تفاوتی از روی عمد باشد مصداق خیانت و در غیر این صورت مصداق جهالت است.

پیش از این و در ابتدای آبان ماه نیز زمزمه هایی برای استیضاح دولت با الفاظی به مراتب سنگین تر از سخنان راستی در مجلس شنیده شد که عملا این موضوع به صورت مسکوت در امد.

در آن زمان زاکانی نماینده مجلس قم و رییس مرکز پژوهش های مجلس در یادداشتی به دلایل مخالفت با استیضاح با مطالبه گران و استیضاح کنندگان رییس جمهور اشاره کرده و استیضاح را غیر شرعی، غیر عقلی، غیر منطقی، غیر حرفه ای، خلاف مصالح نظام، خلاف تجربه، سطحی،زودهنگام، تفرقه آفرین، ضد امنیتی، ضد انقلابی دانست اما در انتهای یادداشت خود نیز اعلام کرد: صد البته همه بیان و استدلال‌های فوق به معنی عدم توجه و نادیده گرفتن ضعف‌های دولت و جناب آقای روحانی نیست که پرداختن به آن مجال دیگری را می‌طلبد ضمن اینکه اینجانب و سایر دلسوزان کشور و انقلاب مکرر در گذشته به آن پرداخته‌ایم.همچنان که این موضع‌گیری به مثابه تقدیم چک سفید امضاء به آقای روحانی و دولت ایشان نخواهد بود و همه منوط به همکاری برای رفع مشکلات مردم و کشور می‌باشد.

پویان حسین‌پور، فعال فضای مجازی در خصوص چه باید کرد این روزها می نویسد: یقه گیری و یقه گیری و یقه گیری! باید پاسخگویش کنیم. با فشار مجلس، با حضور مردم در صحنه، با مطالبه گری جدی رسانه ای. روحانی نباید احساس امنیت مطالبه گری پیدا کند. نباید با بازی‌های کاذب سیاسی و فرهنگی، جامعه را فریب دهد و مسائل اقتصادی که اولویت مسائل ماست را، به حاشیه بکشاند. استیضاح روحانی، فرصت فرار از پاسخگویی را به او می‌دهد و در عمل، فقط و فقط و فقط، به سود او تمام می‌شود!