وزیر ورزش همچنان در تیررس استیضاح
وزیر ورزش همچنان در تیررس استیضاح
خبر منتفی شدن سوال نمایندگان از وزیر ورزش صحت ندارد این را رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس، گفته است.او با بیان اینکه خبر منتفی شدن سوال نمایندگان از وزیر ورزش و جوانان صحت ندارد از حضور وی در نشست هفته آینده کمیسیون فرهنگی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی وکیل ملت احمد راستینه هفشجانی انتشار خبری در رسانه‌ها مبنی بر اینکه علیرغم آمادگی کامل وزیر ورزش و جوانان برای حضور در مجلس با مساعدت رئیس کمیسیون فرهنگی و همکاری نمایندگان مجلس، برگزاری نشست سوال از وی منتفی شد را خلاف واقع دانست و افزود: تعدادی از خبرگزاری‌ها خبری را منتشر کرده‌اند مبنی بر اینکه پیگیری سوالاتی که در این کمیسیون پیرامون عملکرد وزیر ورزش و جوانان مطرح شده و اعلام وصول شده بود، منتفی شده است که صحت ندارد.

نماینده مردم شهرکرد، بن وسامان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به تراکم کاری که وزیر ورزش و جوانان در این هفته با آن روبرو بود، قرار بر این شد که حداکثر تا هفته آینده در کمیسیون حضور پیدا کرده و به این سوالات پاسخ دهد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه نمایندگان سوال‌کننده نه تنها از سوال خود از وزیر ورزش و جوانان منصرف نشده‌اند، بلکه بر این مهم اصرار هم دارند. تصریح کرد: سوالاتی که نمایندگان از وزیر ورزش و جوانان دارند پیرامون عملکرد این وزارتخانه هم در حوزه نظارت و هم در خصوص قراردادهای خسارت باری بوده که با رای فیفا بر ورزش کشور تحمیل شده است و هم اقداماتی که در هدایت فدراسیون‌های ورزشی و نحوه هزینه‌کرد اعتبارات آنها و مجموعه اقدامات وزیر در مورد باشگاه‌ها و قرارداد مربیان و بازیکنان و اتفاقاتی که در حوزه نمایشگاه لوازم ورزشی افتاد و تصاویر نامناسبی از این بازدید منتشر شد به گونه‌ای که فرهنگ عفت و حجاب را زیر سوال برد، است. همچنین تعدادی از نمایندگان سوالاتی پیرامون حوزه ورزش در حوزه‌های انتخابیه خود از وی دارند.

پیش از این و در مهرماه طرح سئوال از وزیر ورزش مطرح می شود که به دلایل نامعلومی همچنان به تعویق افتاده است.

مخالفان سلطانی فر معتقدند که در دوره وزارت وی خسارات سنگینی به ورزش کشور وارد شده است.

این افراد دخالت در جزئی‌ترین تصمیات دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، انتصاب منفعل‌ترین و بی‌‌ربط‌ترین افراد نزدیک به خودش در پست‌های مدیریتی، پرونده‌سازی در FIFA و فراری دادن مربیان موفقی چون استراماچونی و برانکو، پاسخگو نبودن به خبرنگاران و نمایندگان مجلس، فرار چندین باره از استیضاح با لابی‌گری با نمایندگان، نقش‌آفرینی ویژه در پرونده ویلموتس، مهاجرت بی‌سابقه ورزشکاران و قهرمانان، افتادن سایه تعلیق روی رشته‌های مختلف ورزشی، انتصاب مدیران مفسد و بازداشتی در ادارات کل تربیت‌بدنی استان‌ها تنها بخشی از تخلفات سلطانی‌فر است که مخالفان وزیر  ورزش به آن استناد می کنند.