چتر کمک‌های مؤمنانه بر سر ۳۰ هزار نفر از آسیب‌دیدگان کرونا
چتر کمک‌های مؤمنانه بر سر ۳۰ هزار نفر از آسیب‌دیدگان کرونا
معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی گفت: طی گام‌های اول و دوم حدود ۳۰ هزار نفر از آسیب‌دیدگان کرونا شناسایی و در مراحل مختلف افراد از این کمک‌ها بهره‌مند شدند.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، سرهنگ رضا هزاری  اظهار داشت: سه گام برای کمک به آسیب‌دیدگان کرونا در قالب کمک‌های مؤمنانه در نظر گرفته شد که دو گام به پایان رسیده و گام سوم از ابتدای ربیع‌الاول آغاز شده است.

وی با بیان اینکه هماهنگی بین ادارات مختلف خدمت‌رسان صورت گرفت تا دستگیری از افراد بهتر و مؤثرتر باشد، افزود: طی گام‌های اول و دوم حدود ۳۰ هزار نفر از آسیب‌دیدگان کرونا شناسایی و در مراحل مختلف افراد از این کمک‌ها بهره‌مند شدند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در گام اول ۳۵۸ میلیارد و ۷۶۱ میلیون و ۶۶۰ هزار ریال کمک‌های مردمی جمع‌آوری و در موضوعات متنوعی مانند کارت هدیه، کمک بسته معیشتی، غذای گرم و تسهیلات به آسیب‌دیدگان اعطا شد.

هزاری با اشاره به اینکه گام دوم کمک‌های مؤمنانه نیز در سه نوبت اجرا شد، بیان داشت: جمع کمک‌ها در این مرحله ۹۱۳ میلیارد و ۹۹۶ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۵۵۸ ریال بود.

وی ادامه داد: از این میزان کمک چهار هزار و ۴۲۶ فقره کارت هدیه، ۱۲۲ هزار و ۲۷۴ بسته معیشتی، یک میلیون و ۵۵۱ هزار و ۳۸۴ پرس غذای گرم، هزار و ۵۲۶ فقره وام، ۶۹۵ هزار و ۳۳۵ قرص نان، ۱۷۹ هزار و ۵۶۸ کیلوگرم گوشت مرغ و گوشت قرمز، ۹۶۹ سری جهیزیه، ۵۰ هزار و ۳۲۶ بسته لوازم‌التحریر و ۱۲ هزار و ۱۴۳ بسته پوشاک و کفش تهیه و توزیع شده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه گام سوم کمک‌های مؤمنانه تا پایان سال ادامه خواهد داشت: در این گام بیشتر بر روی موضوعات زیرساختی مانند مسکن، اشتغال، جهیزیه و کمک به ازدواج آسان تمرکز شده و البته توزیع بسته‌های معیشتی، غذای گرم و آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد را نیز خواهیم داشت.

هزاری خاطرنشان کرد: در هفته بسیج سال جاری ۴۱ عنوان برنامه و ۱۳۹۹ برنامه در موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی، اقتصادی و اشتغال طراحی شده است.

وی با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح، عنوان داشت: افتتاح ۳۷۰ پروژه با اعتبار ۱۷۳ میلیارد ریال و راه‌اندازی ۴۵۲ کارگاه اشتغال با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال را طی این هفته خواهیم داشت.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه رویکرد برنامه‌ها طی این هفته براساس برنامه‌های مجازی، عدم اجتماع و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌ریزی شده است، گفت: پویش سلیمانی‌ها، طرح جامع سردار سلیمانی برای مقابله با کرونا، ارائه محصولات فرهنگی و فیلم و کلیپ نمونه‌ای از برنامه‌های هفته جاری است.

  • نویسنده : مانا روشن
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس